Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 15éves korom óta dohányzok...

Mr. versace kérdése:

15éves korom óta dohányzok rengeteget napi 20,25szal most 27eves vagyok. Nem vagyok megfazva semmi ilyen csak köhögök jó 2hete. Okozhati a sok cigi?

Figyelt kérdés
2012. júl. 11. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez lehet tudo/gege rak.
2012. júl. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
igen.. És én nem is szívesen nézném meg a tüdődet..
2012. júl. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 csillogócsajszi43 válasza:
Le szoktál mar a cigirol? Jó lenne ha igen...és lehetséges hogy amiatt kohogsz, menj orvoshoz !
2012. júl. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ma 14:32 vagyok

Írtál privít, hogy voltál tüdőszűrésen de semmit nem találtak meg.

Pedig elhiheted,hogy a te tüdőd nem szép rózsaszín hanem már inkább szürkés fekete. A hörgőket is elzárja a kátrány ami a cigiből kijön..Nem hiába írják hogy ártalmas akár tüdőrákot is okozhat.

Érdemes néha nézni olyan dokumentum filmeket ahol olyan betegek mesélnek akik már alig tudnak lélegezni..

De hogy lásd.

Ez itt egy egészséges tüdő

[link]

ez pedig egy dohányzónak a tüdeje

[link]


Van különbség mi???


Csak megjegyzem. Ha nem akarsz úgy járni mint én,akkor szokj le róla minél előbb.

Én is 15 évesen kezdtem dohányozni,és mire 25 lettem már napi 1-2 dobozzal szívtam el. 30 évesen az utcán munkába menet összeestem,és fuldokoltam. Súlyos asztmás lettem. Ma 38 éves vagyok. 8 éve nem dohányzom,és az asztmám még ma sem tűnt el. Ma nem megyek sehová az asztma pipám nélkül..

Hidd el nekem ,rossz érzés amikor nem kapsz levegőt,fuldokolsz..

2012. júl. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszy a valaszokat voltam tüdö szürön kb 3hete nem talaltak semmit sajnos depreszios is vagyok stresszelek igy meg nehezebb leszokni de azon leszek legalabb csökkentek mindenképp
2012. júl. 11. 14:48
 6/6 balalajka válasza:
Úgy tudom, ha egy kis üveges lándzsás útifüvet végigszedsz (napi 2 evőkanál, amíg ki nem ürül az üvegcse), akkor az kitisztítja a tüdődet, dohányosoknak különösen ajánlott. (Nyilván a jóból is megárt a sok, évente egyszer ajánlják ennek a megismétlését.) Természetesen ez nem egy hosszútávú megoldás, valóban jobb lenne leszokni a cigiről; viszont segíthet. :)
2013. febr. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!