Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha úgy lennék rosszul hogy az...

Ha úgy lennék rosszul hogy az orvos nem rendel és még nincs ügyelet akkor kit kéne hívni?

Figyelt kérdés
Vagy 3 hete küszködök azzal hogy nem kapok rendesen levegőt, olyan érzés mintha valami nyomna a szívemnél meg mostanában néha fáj a hátam is bal oldalt a tüdőm fele. Az orvos hétfőn és pénteken délutános, a többi napokon pedig délelőttös, ügyelet pedig este 6-tól van. És félek hogy emiatt rosszul leszek és pont akkor amikor épp nincs rendelés. Az EKG-m rendbe volt de holnap elmegyek a dokihoz hogy milyen vizsgálatokat lehetne csináltatni vagy mitől lehet ez. Teljes vérkép meg mellkas vagy tüdő röntgentől kiderülne hogy mi a probléma vagy még ilyen esetekben milyen vizsgálatok vannak??

2012. júl. 2. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
nekem hasonló gonddal röntgenek voltak (tüdő, mellkas), hasi uh, vérvétel, ekg
2012. júl. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mentőt a nap 24 órájában lehet hívni. Mondd meg, hogy nincs orvosi rendelés nem tudsz segítséget kapni a saját orvosodtól.
2012. júl. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első: Neked mitől voltak ilyen problémáid?

Második: Köszi a választ. Csak feleslegesen nem akarom hívni őket mert lehet mondanák hogy másnak nagyobb problémái vannak. Mikor elmentem az ügyeletre azért volt mert attól féltem hogy szívrohamom lesz. Szédültem, remegett a kezem meg zsibbadt, úgy éreztem hogy nem kapok levegőt de mire odaértem már jobb volt.

2012. júl. 2. 15:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Elméletileg a háziorvosnak a rendelési idején kívül is elérhetőnek kell lennie az ügyeleti időig, pontosan azért, ha valami olyan dolog van, akkor ne kelljen rögtön a mentőt hívni. Nálunk például reggel 8-tól délig rendel a háziorvos, 4-től van ügyelet, ha valami olyan probléma van, akkor pedig 4-ig el lehet érni a háziorvost. Ha szabadságon van, akkor pedig a helyettesítő orvost. De nem tudom, hogy ez előírás, vagy csak felénk van így.

Amúgy meg, ha annyira nem érzed rosszul magad, hogy mentőt hívj, akkor próbáld átvészelni, ha pedig tényleg rosszul vagy, akkor hívj mentőt.

Nem érzel belső feszültséget, szorongást, félelmet a rosszullétek előtt, közben? Mert nálam ez jelentette a pánikbetegségem kezdetét. A szívem teljesen rendben volt, mégis leprodukáltam egy szívinfarktusnak tűnő pánikrohamot.

De majd a pontos vizsgálatok kiderítik, hogy mi is lehet a probléma nyilván. Kitartás addig is!

2012. júl. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha majd megyek holnap szerintem megkérdezem hogy ez hogy működik. Akkor leszek ideges amikor már eléggé rosszul vagyok szóval közben érzek feszültséget, szorongást. Kb. 1 hónapja elég ideges vagyok és ilyenkor hányingerem van meg mosdóba kell mennem. A háziorvossal irattattam fel nyugtatót mert ez már nem az első stresszes időszakom de akkor nem volt ilyen szinten probléma a légzéssel, meg a szívemmel. Köszi szépen! :)
2012. júl. 2. 20:27
 6/8 A kérdező kommentje:
Tényleg és nálad van még ez a pánikbetegség vagy már meggyógyultál? Milyen problémáid voltak? A dokik mit mondtak?
2012. júl. 2. 20:28
 7/8 anonim ***** válasza:

első vagyok

nekem mellhártyagyulladásom volt, de nem vártam vele 3 hetet, este elkezdett iszonyúan fájni a hátam, alig kaptam levegőt, reggel első dolgom volt az orvoshoz menni és végigülni a vizsgálatokat

Nálad inkább ez pánikos tünet

2012. júl. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Terhes voltam a fiammal, mikor pánikbeteg lettem.

Szúrást éreztem a szívemnél, nem kaptam levegőt, erős szívdobogást éreztem, szorított a mellkasom, majd a hátamba is kisugárzott a fájdalom. Azt hittük, hogy szívinfarktust kaptam. Ezután ki lettem vizsgálva, de kiderült, hogy teljesen egészséges a szívem. Akkor kérdezték nem érzek-e belső feszültséget, szorongást. És nagyon sokszor éreztem sajnos.:(

Kaptam nyugtatót, de nem akartam szedni, mert ugye terhes voltam, szerencsére a férjemmel sokat beszélgettem, mikor jött egy roham és átment rajtam, nem kellett a gyógyszer. A betegségem azóta is megvan. Szülés után kiderült, hogy epeköveim vannak, sokáig szenvedtem, mert nem tudtak műteni, akkor újabb rohamok következtek, de műtét óta csak néhány kisebb rohamom volt.

2012. júl. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!