Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elülső keresztszalag műtét...

Elülső keresztszalag műtét után mennyi idő múlva tudok járni mankóval?

Figyelt kérdés

Keresztszalag szakadásom van nemsokára műtik, kíváncsi lennék rá, hogy mennyi idő múlva leszek járóképes.


Válaszokat köszönöm előre is.



2012. jún. 25. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 2 hét, és mankóval tudsz majd járni.
2012. jún. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és még egy olyan kérdésem lenne, sajnos katétert kellett alkalmazni az előző műtétemnél és utána nagyon rossz volt a pisilés borzasztó fájdalommal járt nekem egy darabig nem is tudtam katéter kivétele után. A kérdésem az, hogy lehet-e altatásban kérni a műtétet érzéstelenítés helyett?
2012. jún. 25. 18:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is keresztszalag szakadasom van, engem nyáron fognak műteni. En ugy tudom, hogy altatnak is, bar nem igazán szeretik alkalmazni ezt a módszert, inkább erzestelenitenek.

2013. márc. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!


Hát én már átestem a műtéten, sajnos műtéteken... Tavasszal volt egy érzéstelenítéssel, ami kellemes, ha lány vagy nyugodtan kérd úgy, de ha fiú szerintem inkább az altatást. Tavaszi műtétemnél, aminél csak a letört porcdarabot vették ki, sajnos katétert kellett a műtét után alkalmazni, mert nem tudtam pisilni, ami elég nagy fájdalmakat okoz a cső kivétele után. Nyáron volt a szalagpótló műtétem ott altatásban kértem, miután felkeltem semmi fájdalmam nem volt egész jól éreztem magam. Sajnos pont a legnagyobb melegben 40 fok körüli hőmérséklet volt kint, légkondi nem volt a teremben ahol voltam így begyulladt feltehetőleg ezért a lábam. Műtét után egy hét múlva ismét megkellet "műteni", ami igazából csak abból állt, hogy egy csövet bevezettek a lábamon és felülről folyt valami átmosó folyadék a lábamon keresztül, majd ki egy másik csövön egy tartályba. Ezt körülbelül 4-5 napig kellett cipelnem magammal a mankómon. A lázam elég hosszú ideig elhúzodott a begyulladt térdem miatt kb 2 hétig, szóval nem ajánlom, hogy nyáron a legnagyobb melegben műtesd meg magad. A műtét után minél előbb kezd el a hajlítógépezést a térdeddel és a NYUJTÁSra is nagyon figyelj, ezt azért emelem ki, mert én elhanyagoltam a nyujtást, csak a hajlításra figyeltem és most is elég fájdalmas kinyujtani a lábamat, 1 évvel a műtétem után. Sok sikert a műtéthez, ha betartod az utasításokat, amiket az orvos mond nem lesz gond. :)

2013. márc. 27. 18:49
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja és hozzáteszem, hogy normál esetben körülbelül 5 napot vagy bent a korházban, ha nincs semmi gond. :)
2013. márc. 27. 18:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó kommentelő: köszi, hogy leírtad a tapasztalataidat, egy kicsit megnyugodtam. Engem sajnos muszáj a legnagyobb melegben műteni, akkor nem lesz iskola és november végén a szalagavatómon is szeretnék majd keringőzni, úgyhogy bevallalom a nyarat-kénytelen vagyok bevallalni.
2013. márc. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!