Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Leégett a hátam és viszket,...

Leégett a hátam és viszket, mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés
a tiszatóban fürödtem 2 napja bekentem a hátam de még is leégtem .iszonyatosan viszketek itt mozgok mint egy fába szorult féreg egy izgága nem tudom mi . sürgősen kéne valami hatásos módszer mert meghalok tényleg tejfölt próbáltam azzal rosszabb lett egy törölközővel vakarom ami néha jó néha rossz, beültem a kádba a hideg víz jól esett de nem ülhetek ott 24 órán keresztül. Valószínüleg kiszáradt a hátam a spary-ktől és azért viszket ,de borzalmas . segítsetek kérlek !!!!!!!fontos

#nap. égés. viszkető érzés
2012. jún. 19. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:

előfordulhat, hogy égési sérülésnek megfelelő leégésed volt, ez esetben kórházba is elfuthatsz.

a helyedben én egy vizes törölközőt a hátamra raknék és úgy járkálnék, ülnék, aludnék és negyed óránként újra vizezném.

2012. jún. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nos igen 10 perce van a hátamon vizes törcsi és borzalmas olyan mintha legyek mászkálnának a hátamon és tudod milyen az az érzés amikor relexből odakapsz mert csiklandoz na ez is olyan csak a hátam minden pontján ááá elviselhetetlen. remélem majd ez a vizes törcsi segíteni fog, de félóra múlva én meghalok az biztos,segítséget /ötletet még várok , köszi!:)
2012. jún. 19. 15:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Napozás utáni balzsamot már próbáltad? Vagy jó vastagon kend be testápolóval.
2012. jún. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen ilyet próbáltam az égés és a fájdalom már elmúlt most kezdett el egy órája viszketni , nem értem , nem segít semmi .:(
2012. jún. 19. 15:55
 5/8 anonim ***** válasza:

A tejfölt napégésre felejtsétek már el! Égési sérülésbe nem kenünk bacikat, márpedig a tejfölben akad bőven! Nem csoda, hogy rosszabb lett.

Amit javaslok: hidratáló krém a hátadra, és sok folyadék a szervezetedbe (lehetőleg ásványvíz), és továbbra is hideg borogatás! Sajnos nem fog gyorsan elmúlni, főleg, hogy még bacikat is kentél bele...

2012. jún. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
fel merült bennem is ,hogy a tejföl rossz a bacik miatt olvastam is róla volt aki azt mondta jobb lett tőle volt aki azt mondta semmi nem változott gondoltam egy próbát megér, nem gond most már sokkal jobb csak néha egy kicsit viszket de már csak itt-ott kisebb pontokban . remélem holnapra elmúlik az lenne a legfontosabb köszönöm:) esteleg ha valakinek van olyan módszere ami garantált,hogy elmulasztja az írjon , köszi:)
2012. jún. 19. 16:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nem sebes, vegyél a patikában Fenistil gélt, rá van írva, hogy napégéssel, vagy felületes égéssel történő viszketésre is jó, én szúnyogcsípésre használtam és a viszketés 1 perc múlva elmúlt.
2012. jún. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
szúnyogcsípésre nekem az sosem használt ,de kipróbálom , lehet erre jó:) köszi
2012. jún. 19. 16:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!