Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rehabilitációs járadékot...

Rehabilitációs járadékot kapok. Ha elmegyek dolgozni megszüntetik?

Figyelt kérdés
Lenne 6 órás álláslehetőségem, de nem szeretném, ha megvonnák ez miatt, mert 2014 augusztusig kapnám. És ha nem kizáró ok a rehab. járadék, mennyit kereshetek mellette?

2012. jún. 12. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy egyáltalán nem dolgozhatsz mellette, sem időkorlátozással, sem kereseti korlátozással. Vagy járadékot kapsz, vagy dolgozol.
2012. jún. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ettől tartok én is... De kötelező elfogadnom a felajánlott munkát?


Úgy értem, hogy:

1. ha megyek dolgozni megvonják

2. ha nem fogadom el a felajánlott munkát, megvonják. :)

2012. jún. 12. 13:04
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mármint ki ajánlotta fel? Miért lenne kötelező elfogadnod?
2012. jún. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kötelező együttműködni a rehabosoknak a helyi munkaügyi központtal. Onnan hívtak ma, hogy ez a munkalehetőség van.
2012. jún. 12. 13:10
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Na ez jó kérdés, engem is érdekelne, mi lesz ebből.
2012. jún. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek után én is nagyon kíváncsi vagyok, mivel a kolléganőmnek 1 hete mondták, hogy a járadék mellett nem dolgozhat. Lehet, hogy ebben az esetben sem dolgozhatsz mellette, csak azt erőltetik, hogy menj el dolgozni a járadék HELYETT.
2012. jún. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. NE töröljétek ki a listátokból, mert megírom majd, hogy mi történt.
2012. jún. 12. 13:51
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
ez olyan lehet mint a közmunka amíg ott dolgozol azt a pénzt kapod és ha lejárt a 30 nap ujra kapod a segélyt vagy a rehab járadékot
2012. jún. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Bent voltam a munkaügyi központban, mert megváltozott a tel. számom. Kérdezték, hogy hívott-e a kolléganő a munka ügyben. Mondtam, nem. Mondták, hogy rendben.... Ennyi egyelőre.
2012. jún. 19. 21:51
 10/10 anonim válasza:

Ha tényleg rehabilitációs járadékot kap (tehát 2011. december 31. előtt állapították meg a járandóságát) akkor dolgozhat a járadéka mellett, munkabért is kap! keresetkorlátot határoz meg a törvény (2007 évi LXXXIV tv.): "kereső tevékenység folytatása esetén a rehabilitációs járadékban részesülő hat egymást követő hónapra vonatkozó keresetének, jövedelmének havi átlaga meghaladja a rehabilitációs járadék összegének kétszeresét és a mindenkori kötelező legkisebb munkabér összegét."

A 2012 évben felülvizsgálaton megjelent ügyfelek, akik rehabilitációs ELLÁTÁSRA lettek jogosultak, azoknál áll fenn, hogy keresőtevékenység ideje alatt a megítélt ellátásukat szüntetltetik. így vagy ellátást kap, vagy munkabért.

Egyébként érdemes a munkaügyi ügyintézőtől is felvilágosítást kérni, hiszen a szomszédok, ismerősök, barátok nem mindig ismerik a törvényeket naprakészen. Én is sok ügyféltől hallom ugyanezt, hogy elveszik a pénzem, mert hallottam a hírekben, vagy a szomszédtól, vagy munkatárstól...

(egy munkaügyön dolgozó rehabilitációs mentor)

2012. szept. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!