Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyen anyukám, ha elájulo...

Mit tegyen anyukám, ha elájulok? Ez lehet a melegtől?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nagyon rosszul érzem magam (bár ki lehet bírni...) nem csodálkoznék, ha ma elájulnék a nap folyamán. Amúgy nem vagyok ájulós típus, még sosem ájultam el, csak párszor volt olyan, hogy majdnem.


Anyukámmal vagyok itthon, mit mondjak neki mit csináljon ha elájulok? Ki kell ilyenkor hívni a mentőt vagy ezért nem szokták elég ha vizes ruhát tesz a homlokomra vagy mit kell csinálni? Őszintén, semmi pénzünk nincs most és úgy tudom ha a mentőt kihívjuk fizetni kell, mert indokolatlanul hívjuk stb. Tényleg, kb 200 forint ha van most itthon...


Egyáltalán mi történik most velem?


Ma olyan 11 körül keltem fel, 29-31 fokban aludtam mert rettenetes meleg van itt. Bugyiban alszok, így kibírható nem is éreztem rosszul magam. Felkeltem stb aztán pár órája olyan kellemetlenül érzem magam. A szemeimmel van gond. Mintha kancsal lennék és mindkettővel befelé néznék, úgy érzem. Tudom, vicces de nem tudom jobban leírni, tényleg így van. És elég homályosan is látok néha.

Annyira nem, hogy ne tudjam pl. ezt elolvasni csak nem látom tisztán, mintha szédülnék.

Mintha köd lenne a fejemben, reggel szokott ilyen lenni ébredés után pár percig, tudjátok.

Egész nap a lakásban vagyok csak (nyitott ablak, ventillátor, 30 fok) napra nem is mentem.

Tegnap összesen kb. 1-1,5 liter folyadékot ittam csak, egyszerűen nem bírtam többet. Általában 2-3at mindig megiszok. Régen ilyenkor napi 2 palack ásványvizet ittam és még mellé vagy 3 liter teát naponta.

Ma is alig vagyok szomjas, már magamba tömtem vagy 6 deci teát meg fél üveg ásványvizet. Nem tudom jobb lett-e nem igazán. Még meg fogom inni a maradék ásványvizet, 1,5 literes. Meg csinálok 1-2 lábos teát, az 1,2 literes (a lábos).

Veszek be multivitamint is.


Szerintem valamit kihagytam... ja igen, pár napja nagyon rámjött a hányinger komolyan azt hittem már hányni fogok, fogtam is össze a hajam és indultam kifelé :)) aztán pár perc szenvedés után elmúlt. Ez a melegtől van?


Terhes biztos nem vagyok, azt kizárhatjuk 100%ig.

A mensim is most múlt el a hét elején.


Ezek a meleg miatt lehetnek? Megint olyan idétlenül látok, nem homályosan, hanem mintha picit összefolynának néha a betűk, nem is tudom...


Annyira nem rossz, kibírható csak szeretném tudni, ez a meleg miatt van-e. Nehezíti a dolgot, hogy jelenleg orvosom sincs, tehát nem is tudok hirtelen kihez menni.


2009. júl. 3. 14:34
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Hát csak este, azóta még nem de lehet kellene. Úgy látszik már bőven bejött az az idő, amikor naponta 3-4szer is érdemes hűvösebb vízzel lezuhanyozni. Lehet hajat is mosok, legalább lehűti a fejem :)
2009. júl. 3. 14:56
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, egyelőre kipróbálom, amiket eddig írtatok. Majd még estefelé visszanézek.

Csinálok jégkockákat is aztán belerakom italba meg zacskóba és a fejemre teszem.

2009. júl. 3. 14:59
 13/16 A kérdező kommentje:
Ja és tőlem mindenkinek ment a zöld kezecske, mert kedvesek vagytok, hogy írtatok a kérdésemhez és nekem hasznos is volt minden válasz.
2009. júl. 3. 15:00
 14/16 anonim ***** válasza:
Vigyázz magadra.
2009. júl. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ennyi információból egy szakképzett orvos biztosan meg tudná állapítani, hogy mi bajod van, én sajnos nem vagyok az, de sok mindentől lehet ez az állapot, a meleg a legvalószínűbb.


Az ájulás legtöbbször azért van, mert az agyad nem kap elég oxigént. Ha ez az állapot tartósan fent marad, akkor agykárosodás lép fel.


Ha úgy érzed, hogy el akarsz ájulni NAGYON FONTOS, hogy azonnal ülj le, feküdj le, mindegy hol vagy, de tedd meg, ugyanis ha állva ájulsz el egy agyrázkódásnál alább NEM FOGOD megúszni a dolgot és akkor örülhetsz, hogy komolyabban nem sérültél meg.


A másik ok, amiért jó egy fekvő pozíció, az az, hogy kevesebb oxigént igényel így a tested, nyugalmi állapotban és többet is kap.


Honnan tudod, hogy közeledsz az ájuláshoz? Szédülés, végtagokban érzett gyengeség, furcsán látás, furcsán hallás, rosszullét.


Mindenképp igyál sokat, mert ha nem iszol, akkor kevesebb vér jóval nehezebben fogja szállítani az oxigént. Ilyenkor nyáron egy apró női szervezetnek is két-két és fél liter a minimum.


Ha elájulnál, akkor fontos, hogy kapj elég levegőt. Tehát ablakokat kinyitni, embereket eloszlatni körüled.

A lábadat fel kell emelni, hogy visszatérjen a vér (és az oxigén) az agyada. Ezután rövidesen vissza kell szerezd az eszméleted.

Érezhetsz ébredéskor egy kis hányingert, furcsán látást, remeghet a tested egy kicsit és fájhat a torkod is egy tarabig.

A legjobb ha egy balesetmentes ájulás után lefekszel pihenni vagy aludni egy kicsit.


Ha beverted a fejed ájulás közben (figyelmeztettelek!), akkor fontos, hogy elmenjetek egy orvoshoz kivizsgálásra. Agyrázkódást szenvedett beteget, pedig nem hagyunk egyedül.


Az ájulás az említett kevés folyadékbevitel mellett kialakulhat még a kevés ételtől, kialvatlanságtól, fizikai fáradtságtól, erős stressztől, szív és érrendszeri rendellenességektől, alacsony vérnyomástól.

2009. júl. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

15:05 köszi, Te is :)

és a többiek is, akik írtak.


15:26


Igen, ezt tudom. Ha rosszul érzem magam mindig leülök vagy lefekszem, mert egyébként is félek, hogy ha álló helyzetből esek el akkor beütöm a fejem vagy valami.


Ezt elfelejtettem leírni, hogy délelőtt furcsán is hallottam - zenét hallgattam és olykor mintha befogott füllel hallgattam volna pár másodpercig vagy mintha távolabbról szólt volna vagy víz alatt lettem volna vagy ilyesmi.


Nagyjából tudom milyen ha az ember el akar ájulni, mert sajnos a stressz miatt többször kerültem már ilyen helyzetbe. Ha nagyon idegesítenek sárgás-feketés foltokat látok aztán egy pillanatra minden elsötétül. Akkor is ilyen rosszul érzem magam, mint most. Már majdnem össze esek, de aztán mégse.

Különben próbálok nem idegeskedni, csak pont a családom kerget az őrületbe, azt meg nem nagyon lehet kivédeni. Na mindegy.



Azóta még ittam teát és ásványvizet és ettem 2 szendvicset is. Most már jobban vagyok, és kissé lehűlt az idő is. Sajnos csak 1-2 fokot, de azért érezhető volt.


Nem gondoltam, hogy bajom lehet, mert végül is amikor szomjas voltam ittam. De most már belátom ilyen melegben oda kell figyelni a folyadékmennyiségre és inni akkor is, ha nem kívánom. Ezentúl napi 2,5 liter meg lesz akkor is, ha nem vagyok szomjas. Majd a nap folyamán magamba tuszkolom :)) de általában szomjas szoktam lenni, csak bizonyos napokon nem, nem tudom miért. Azért is lepődtem meg, hogy egy nap kicsit kevesebbet iszok és máris itt a baj.


Anyukámnak elmondtam mit kell tenni, ha elájulnék. Pont kérdezni akarta ő is, mert ő éppen akkor ért haza és kicsit szédült. de már jól vagyunk :) neki is mondtam, hogy igyon rendesen.


Utolsó hozzászóló, köszönöm a részletes választ. Ha ájulás következik be és esetleg elesek akkor mindenképpen hívunk orvost/mentőt én nem kockáztatok. De általában nem hirtelen tör rám, szóval mindig le szoktam ülni vagy feküdni és akkor nem ájulok el.


Na akkor ma korán lefekszem aludni, mert kb. 1 hónapja nem aludtam ki magam normálisan. Így talán a stresszel is könnyebben megbirkózik az ember, ha legalább eleget alszik.



KÖSZÖNÖM MINDENKINEK Legyen szép hétvégétek! :)

Én pedig mostantól odafigyelek magamra, megfogadom a tanácsaitokat. Butaság volt azt hinni, hogy velem biztos nem történhet meg ilyesmi.

Hamarosan választok egy orvost is magamnak és elmegyek hozzá kivizsgálásra, végül is az sosem árt.

2009. júl. 3. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!