Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tölcsérmellkasi deformitást...

Tölcsérmellkasi deformitást késő 17 évesen megműttetni? Ezt a TB támogatja? Hány hetes a lábadozás?

Figyelt kérdés
2012. máj. 31. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Még lehet meg sem csinálják ennyi idősen,mert azt csak akkor csinálják,ha már várhatóan nem nősz tovább.

A lábadozás nagyon hosszú,mert azt hiszem 6 vagy 8 hét után veszik ki a lemezt és utána lehet erősödni a mellkasnak.

Igen a TB fizeti,még a gyógytornát és a gyógymasszőrt is.

2012. máj. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

[link]


ilyen, nagyon zavar:S

2012. máj. 31. 19:35
 3/4 anonim ***** válasza:
17 évesen már nem fog nőni.
2012. máj. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia,

Amit legelső válaszként kaptál felejtsd el.Megcsinálják a műtétet 30 éves korig.(Én 27 vagyok és megcsinálták)TB támogatja.A lábadozás szerintem egyéntől függ, nekem 3-4 hónapig fájt.A lemezt kisgyerekeknél 1 év után távolítják el, felnőtteknél 3 év után.Érdemes megcsináltatni a műtétet mert nagyon szépen helyre tudják hozni,de az ára a fájdalom.Utána gyógytornára kell járnod.Engem fél éve műtöttek és még most is járok gyógytornázni.Még most is van hogy nehezen kelek fel az ágyból és fognom kell a térdem amikor lefekszem.De egyre könnyebb.A műtét után nem emelhetsz kb.3-4 kgnál többet.Az első hónapokban nem is tudsz majd.Aztán szép fokozatosan alakul.Nem tudom hogy fiú vagy e vagy lány,de nekem a bemetszést mell alatt ejtették és semmi nem látszik belőle már. a mellem alatt közvetlen van egyedül egy kicsi heg.Ott rögzíthették a lemezt a bordához.A fémet így a 6.hónapra egészen megszoktam.Nem nagyon okoz problémát.Az én műtétem altatással együtt kb.40-60 perc volt.Persze ez is egyén függő.Attól függ mekkora a tölcsér.

Belinkelek neked egy oldalt és ott választ kapsz a további kérdéseidre.Az oldalon találsz egy videót a műtétről.Ha félsz ne nézd meg.Én megnéztem.De én nem féltem mert megbíztam az orvosban,aki szintén fent van az oldalon.Dr.Kocsis Ákos.Javaslom hozzá fordulj ha belevágsz!

Sok sikert,kitartást és jobbulást!Üdv!

Az oldal linkje: [link]

2012. jún. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!