Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vastagbél polipja volt már...

Vastagbél polipja volt már valakinek? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Most vették észre colonoscopiával hogy vastagbél polipom van.

2db 2*2mm-es volt amit leis vettek azonnal.2 hét múlva szövettan.

Mire számíthatok?

Mit csináljak hogy ne jöjjön vissza megint?



2012. máj. 24. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Apukámnak volt, neki is leszedték (szövettan negatív lett), utána semmi baja nem volt vele. Sok rostos ételt egyél és sok folyadékot fogyassz, emellett sokat segít a rendszeres testmozgás, ami szintén szerepet játszik a jó emésztésben.
2012. máj. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem volt 28 éves koromban egy kb. 1 cm átmérőjű vérző polipom (szigmabél). Emiatt sajnos sokat tudok a témáról. Az, hogy mire számíthatsz a szövettan után derül ki. Ha adenoma típusú volt, akkor néhány évente (jellemzően 3) kontroll colonoscopiát fognak javasolni. Ha nem adenoma, akkor nem biztos, hogy kell kontrollra menni. Egyébként hány éves vagy? 31F
2012. máj. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

2.nak:)

28 éves vagyok,nő és sigmabélben volt nekem is.

2 hét múlva lesz szövettan.

Igen,már kilátásba helyezte a Dr.nő hogy 5 év múlva mehetek megint,igencsak ajánlott:(

2012. máj. 24. 21:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!