Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Feledékenység, pedig csak 24...

Feledékenység, pedig csak 24 vagyok?!

Figyelt kérdés
Ott kezdem,hogy van egy 9 hónapos kisfiam.Az utóbbi 2-3 hónapban nagyon feledékeny lettem.A barátnőm azt mondta, hogy ez attól van hogy még mindíg szopizik a baba, és leszívja a vitaminokat a szervezetemből.Már párszor elfelejtettem kivenni a zárból a kulcsot, miután hazajöttem a sétálás után a babával, sokáig kell gondolkoznom, hogy mit is akrtam venni még a boltban meg ilyesmi. Van esetleg valamilyen étel, ami javítja az emlékezetet (és nem káros a babának)? Mit javasoltok?
2012. máj. 23. 22:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Csupacsokis muffin dióval és áfonyával


A muffin a világ legegyszerűbb süteménye, hiszen csak össze kell keverni a hozzávalókat. Akár fél óra alatt is kész lehetsz vele, és beleszórhatsz bármit, amit szeretsz. A fekete áfonya különösen sok antioxidánst tartalmaz, amelyek az idegsejtek kapcsolódását is segítik. Értágító hatásával segíti agyad vérellátását. A fekete csokoládé is tele van flavonoiddal és antioxidánssal – minél magasabb kakaótartalmú választasz, annál egészségesebb. A dió híres memóriaserkentő hatásáról, ezért nem árt, ha szórsz a sütidbe egy jó adagot.


Hozzávalók (kb 15 darabhoz):


2 pohár aszalt vagy friss fekete áfonya

16 dkg liszt

13 dkg vaj vagy margarin

12 dkg cukor

2 tojás

1 kávéskanál sütőpor

2 tábla fekete csokoládé

1 pohár tört dió

Elkészítése: keverd össze egy nagy tálban a száraz hozzávalókat: a lisztet, a cukrot, és a sütőport. Gőz fölött olvassz fel másfél tábla csokoládét a vajjal. Ha kihűlt, add hozzá a tojásokat, majd a nedves masszát dolgozd el a száraz keverékkel. A legvégén szórd hozzá az áfonyát és a diót. Miután a muffinforma gödreit megtöltötted a tésztával (mindegyiket csak a háromnegyedéig töltsd fel, mert fel fog puffadni), tömj egy-egy kocka vagy fél kocka csokoládét a közepébe egyenként mindegyik muffinnak. Süsd kb. 15-20 percig magas hőfokon.



Én ezt találtam a neten, nem hangzik rosszul, és a csoki jótékony hatásáról már én is hallottam.


A feledékenységtől nem szabad megijedni, a barátnődnek igaza lehet. De ezt ki lehet küszöbölni, írd össze a bevásárlólistát, ragassz kis ragadós cetliket hűtőre, bútor ajtajának belsejébe teendőidről, fontos dátumokról stb. Egy kis naptárat is érdemes lenne beszerezned, oda is fel tudnád írni a teendőket. Vagy esetleg a telefonod naptárjába is írhatsz. :)

2012. máj. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!