Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véres széklet tejtermék...

Véres széklet tejtermék fogyasztása után mitől lehet?

Figyelt kérdés
Két okot találtam a neten, a tejallergiát, és a bélgyulladást. Tejallergia vizsgálaton voltam, negatív, a bélgyulladásnál pedig hasi fájdalomról is olvastam, de nekem nem fáj sehol. Milyen betegség tünete lehet még? Laktózérzékeny vagyok, de ott véres székletről nem olvastam. Nem is túl súlyos az érzékenységem, mert csak a tejtől van görcsös hasmenésem. Vagy lehet mégis a laktóz érzékenység tünete?

2012. máj. 22. 07:39
 1/9 anonim ***** válasza:
A véres széklet lehet aranyértől, vagy végbél berepedéstől is.
2012. máj. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak tejtermék fogyasztása után fordul elő. Hosszú hónapok megfigyelésének eredménye. Ha tejterméket nem fogyasztok, akár nyersen, akár feldolgozva, tehát főtt ételben, akkor nincs semmi gond. De egy habarásos főzelék...után is megjelenik a vér a papíron, tehát a székletben is. Lehet, hogy nagyon enyhe bélgyulladás van a háttérben, ami fájdalommal még nem jár, és csak a tejtermék ront a helyzeten valamennyit? Vagy a laktózérzékenység csinálhat ilyet? Ha aranyér vagy berepedés lenne, akkor időben nem lehetne a tejtermék fogyasztásához kötni.
2012. máj. 22. 09:01
 3/9 anonim válasza:

Szerintem mutasd meg magad egy gasztroenterológusnak. Lehet, hogy bélgyulladásod van. A lányom Crohn-colitises, és Neki is a tejtől véres a széklete.

Ha csinálnak egy labort, az is sok mindent elárul. Pl. van-e gyulladás a szervezetedben.

Nem szabad viccelni ezzel a dologgal. Jobb, ha előbb észreveszik, akkor talán nem durvul el annyira, ha kapsz rá gyógyszert.

Kérj beutalót a háziorvosodtól.

2012. máj. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Mit értesz az eldurvulás alatt?

Még így is előfordulhat, hogy nincs semmi más panaszom?

2012. máj. 22. 14:29
 5/9 anonim válasza:

Csak azt, ha tényleg gyulladás van, akkor azt időben kell kezelni, mert kilukadhat, összenőhet, vagy nagyon fog vérezni. De ez természetesen időbe telik. Nem akartalak megijeszteni.

Az én lányomnak sem a "nagy könyv" szerint vannak tünetei, mégis gyulladásos bélbeteg.

2012. máj. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha a vérvétel alapján bebizonyosodik, hogy bélgyulladásról van szó,akkor a tükrözés elkerülhetetlen? Másik kérdésem az lenne, hogy a gyógyszert rendszeresen kell szedni a lányodnak, tehát állandó gyógyszer lett számára, vagy csak a vizsgálat után kellett egy ideig?
2012. máj. 23. 08:35
 7/9 anonim válasza:
Igen, akkor meg kell tükrözni. A gyógyszereket állandóan eszi. A mennyiség attól függ, éppen hogy van.
2012. máj. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Bocs, hogy bombázlak a kérdéseimmel, de még egy felmerült bennem.

Egy általános vérvétel is kimutatja a gyulladást, vagy azon nem látszik? Csak mert voltam már többször is vérvételen más okból, pl. cukorszint ellenőrzése miatt, nem magas, csak ellenőrizni kell, mert a családban sok a cukros, ezen kívül vérszegénységre utaló tüneteim voltak, ekkor is elküldött a háziorvos laborba. Tehát az ilyen általános vérvételre gondolok, hogy a gyulladást kimutatja-e, mert semmi ilyesmiről nem beszélt az orvos, hogy látna az eredményben.

Nagyon köszönöm a segítőkészségedet.

2012. máj. 24. 08:42
 9/9 anonim válasza:
Hát nem tudom erre a választ. Igazából azt hiszem a magas CRP szokott gyulladásra utalni. Nézd meg, hogy neked van-e ilyen a laboreredményeden.
2012. jún. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!