Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen maradandó betegségei...

Milyen maradandó betegségei lehetnek a szívinfarktusnak?

Figyelt kérdés
Főleg testi fogyatékosságokra vagyok kíváncsi.

2012. máj. 19. 04:03
 1/7 Salx Narval ***** válasza:
Szívizom és koszorúér sorvadás és ez sajnos az egész szervezetre kihat,de lényegében maga a szívinfarktus a végkifejlete, különböző betegségek összetett hatásainak, tehát ezeket kell rendbe tenni, hogy ne, illetve ismételten ne alakulhasson ki. Az nagyon ritka, ha valaki teljesen egészségesen, pl áramütés következtében szenvedi el és csak az okozott sérülést kell kezelni. Az utókezelés gyakorlatilag ugyan az lesz, mint amit előtte kellett volna csinálni. Életmódváltás, mozgás, vérnyomás, vércukor, koleszterin, stb , orvosi beállítása, ha szükséges akkor az érszűkületek kezelése, ez történhet gyógyszerrel ill sebészetileg. Fontos még lelkiállapot kezelése is, hiszen a stressz az átélt trauma feldolgozása nagyban segítheti a felépülést.Sajnos amit írtam, csak egy része annak amire oda kell figyelnie az orvosnak és az adott beteg állapota szerint, még számos kezelés szóba jöhet.
2012. máj. 19. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Édesanyám férjének volt pár hete szívinfarktusa. Mióta haza engedték a kórházból egyre nehezebben mozgatja a lábait sokszor segítség kell neki,hogy felálljon és járjon. Voltunk vele az orvosánál aki annyit mondott rá,hogy jöjjünk vissza,ha egyáltalán nem fog tudni ráállni. Esetleg valaki nem tudja,hogy ez mitől lehet vagy hova menjünk orthopédia fele kezdjünk el keresgélni?
2012. máj. 19. 06:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne hagyjátok, hogy odáig fajuljon a dolog. Tornáztassa sokat a végtagjait, aktívan vagy passzívan.

Ha van rá lehetőségetek, gyógytornász, gyógymasszőr segítségét is vegyétek igénybe.

2012. máj. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget,már ma neki látunk gyógytornánászt és gyógymasszőrt keresni. Esetleg valaki tud ajánlani valakit aki jó? :)
2012. máj. 19. 07:51
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Bizonyára a sérült szívizom és az esetleges érszűkületek miatt keringési problémák okozzák a lábgyengeséget, talán még zsibbadást is.Én is azt mondom, hogy ne várjátok meg amíg fel sem tud állni, nem is értem, hogy mondhat ilyent egy orvos.Feltétlenül szüksége van a betegnek, rehabilitációs kezelésre, amit az orvos utasításai alapján gyógytornász jelenlétében kellene, hogy történjen. E nélkül, ki sem lett volna szabad engedni, ha mégis kiengedték, akkor szigorú utasításokkal kellett volna ellátni és gyakori orvosi ellenőrzést előírni számára. Keressetek fel egy jó kardiológust, ha már a háziorvos nem teszi a dolgát, pedig az dolga lenne intézkedni.
2012. máj. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönjük a segítséget. :-)
2012. máj. 19. 08:06
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Még valami, ami fontos lehet, de mivel nem vagyok orvos ezért csak a figyelmeteket szeretném felhívni arra, hogy általában vérhígítót és béta- blokkolót is szoktak adni a szívinfarktus után a szív tehermentesítése és a rögképződés ellen. Érdemes rákérdezni a dokira, ha ennyire passzív az ügyben.
2012. máj. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!