Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A gyomorfékélyt csak gyomortük...

A gyomorfékélyt csak gyomortükrözéssel lehet megállapítani? Mik a betegség tünetei?

Figyelt kérdés
2009. jún. 23. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Vérvétellel is megállapíthatják.

Nálam úgy jöttek rá hogy a házidokim elküldött vérvételre és a beutalóra ráírta hogy Helicobacter pyroli. Vagyis hogy ezt is nézzék meg. Ez a gyomorfekélynek az egyik "fajtája", ha érdekel nézz utána neten, de elmentem vérvételre és ehhez a Helico-hoz odalett írva hogy pozitív. Szal így állapították meg hogy nagyon is fogékony vagyok rá. Szerencsére még nincs teljesen kialakulva, de ha nagyon elcseszem az életem és nem kajálok normálisan vagy rengeteget stresszelek akkor kiújulhat.

Amúgy a tünetei azok hogy ég a gyomrod sokszor, émelyegsz, hányingered van netán hánysz is. stb..

2009. jún. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Elsőt pontosítanám: a h.pylori nem a fekély egy fajtája, hanem annak okozója:


A H. pylori fertőzés a világ népességének több mint felét érinti. Magyarországon a felnőtt lakosság közel 65%-a fertőzött ezzel a kórokozóval, és elmondható, hogy a fertőzött populáció tagjanak kb. 15%-ában alakul ki fekélybetegség.

2009. jún. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
De hogy kerül oda ?
2016. dec. 26. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!