Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a Canesten nem használt a...

Ha a Canesten nem használt a bőrgombára, akkor a házi praktikál (almaecet stb. ) se fognak működni?

Figyelt kérdés
Már hónapok óta szenvedek bőrgombával. Háziorvos ajánlotta a Canestent, de 1 hónap alatt se javult tőle semmit a gomba. Előtte gyógyszertárban kikezelt krémet is írt fel, de az se volt jó. Majd elmegyek bőrgyógyászhoz természetesen, de csak július végére kaptam időpontot. Itt a nyár, én meg szégyellek zokni nélkül kimenni az utcára, mert ronda a lábam a gombától :( Kipróbáljam az ecetes kezelést, esetleg van valami más hatásos házi módszer?

2012. máj. 2. 10:38
 1/1 masszázscucc ***** válasza:
52%

A Canesten nekem sem vált be. Izzadósabb a lábam és az előbbi elég zsíros kenőcs. A Nizoral viszont jól működött. De ez nagyban függ a gomba fajtájától. Krémekből van vagy 8-10 féle.


Én a radikális terápia híve vagyok:


Este fürdés után hipós vízben áztatom a lábam, majd a felázott bőrről ledörzsölöm a fertőzött felületet (azért óvatosan, nem csontig!). Nap közben pedig Mycosid-os láb hintőporral, precízen behintem.


Kb. egy hét alatt eltakarodnak a nem kívánt lakosok. Volt, hogy egész nagy darab bőrök jöttek le. Fontos, hogy levegőre jussanak az elfedett területek, a hintőpor érje mindenütt a gombás részt.

Hangsúlyozom, hogy nekem nem száraz a lábamon a bőr.

2012. máj. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!