Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ilyenkor nem korai a borotválá...

Ilyenkor nem korai a borotválás? : )

Figyelt kérdés
11 éves vagyok , és nagyon zavar a szőr intim területen, mert hosszú. szerintetek korai a borotválás?
2012. ápr. 29. 20:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem korai, ez az egész borotválás dolog csak egy divat!
2012. ápr. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ne borotváld, hanem vágd rövidebbre - kérd meg anyukádat, hogy vegyen neked egy vágógépet ilyen célra, 3-4000-ért már lehet ilyesmit kapni női bikinivonal igazítására
2012. ápr. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A szőr megvéd, akármennyire is hihetetlen.

Én nem javaslom a borotválást ilyen korban.

Vágd rövidebbre, ha nagyon zavar.

2012. ápr. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
de elég ciki lenne anyuval beszélni erről..:(
2012. ápr. 29. 20:45
 5/12 anonim ***** válasza:

58%-os:

Köszönöm a feltételezést.

21 éves vagyok, és képzeld el, igen is szőrtelenítek.

De 11 évesen mégis mi a lóf.sznak? Szőrtelenítsen akkor, ha már nemi életet él.

Addig minek?

A szőr igen is véd a fertőzésektől.

2012. ápr. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igazából pedig a legjobb lenne gyantáztatni... higiéniai szempontból is.

Most még elég, ha rövidre nyírod, fazont igazítasz, majd picit később akár lehet csupaszra is szedni. Ahogy jól esik. Én sem szeretem a szőrt, legalább annyi hátránya van, mint előnye.

Magára igényes nő, minimum fazont igazít. Divat, vagy nem ,már az ókori Rómában is divat volt valamiért.

A borotválásnál viszont kiemelten figyelni kell a fertőtlenítésre és a higiéniára! És tényleg sokkal jobb, ha kozmetikus legyantáz. HA az én lányom lennél, én inkább arra beszélnének rá.

2012. ápr. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Elnézést én már 14 éves koromban is szőrtelenítettem pedig nem éltem nem életet akkor.Azért szőrtelenítettem le mert zavart , kényelmetlen , pisilésnél is.Tisztasági szempontokból is jobb ha csupasz.


Nem azért kell szőrteleníteni hogy a férfiaknak tetsszen , hanem mert higiénikusabb a szőrtelen és nem izzad be , nem bök , nem csiklandoz.Nem utolsó sorban esztétikusabb látvány.

2012. ápr. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

De értsétek már meg, hogy nem higiénikusabb!

Azzal nm vitatkozom, hogy esztétikusabb, de hogy higiénikusabb, az baromság. Orvosokat is meg lehet kérdezni.

A szőnek védelmi funkciója van. Ha ott a szőr, nem tapad rá a fehérnemű a bőrre, hanem a szőr között jár a levegő, tud szellőzni, nem fülled be annyira.

A szőrtelenítéstől kipattog, begyullad, apró sérülések keletkeznek, amibe egy rakás baktérium belekerülhet.

2012. ápr. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amikor pisilsz akkor a szőr is pisis lesz és annak a pisi egész nap ott van a szőrön , bidé meg kevés embernek van nekem sincs.Ezért higiénikusabb a szőrtelen.
2012. ápr. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, a pisi a SZŐRRE ragad rá.

Mert az aztán sokkal higiénikusabb, ha a borotva/gyanta által felsebzett bőrre kerül a pisi (mert ugye 100%-osan nem tudod letörölni!)...

Nőgyógyászok szerint (legalábbis az a jópár akivel beszéltem) igen is higiénikusabb, ha van ott szőr.

Én nem akarok felnőtt nőket lebeszélni a szőrtelenítésről, hiszen tudom, hogy divat is, esztétikusabb is, de a kérdező 11 éves!!!!

2012. ápr. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!