Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha bevettem egy fájdalomcsilla...

Ha bevettem egy fájdalomcsillapítót, attól még arra ráihatom a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
A betegtájékoztatóban nem ír semmit a fájdalomcsillapító és a fogamzásgátló tabletta egyszerre való szedéséről. Novynette fogamzásgátlóról van szó.
2012. ápr. 25. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen a fájdalomcsillapító. Általában a -pyrin ( Algopyrin, Aspyrin )végűek befolyásolhatják a fogamzásgátló hatékonyságát. Várj a fogamzásgátlóval 3 órát, ezalatt felszívódik a fájdalomcsillapító és már nem befolyásol semmit.
2012. ápr. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Vajdasági vagyok, és itt nálunk van egy Febricet nevű gyógyszer, 500 mg paracetamolt tartalmaz. Ez befolyásolhatja a hatását?
2012. ápr. 25. 11:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló abszolút hülyeségeket írt. A fogamzásgátló hatását ezek egyáltalán nem befolyásolják, nyugodtan szedheted a paracetamolos gyógyszert is. Ami nem szedhető fog. gátlóval: tetraciklin, amoxicillin, ampicillin, rifampin, griseofulvin, nystatin, epilepszia gyógyszerei, HIV ellenes szerek, antidepresszánsok. -Egy gyógyszerész-
2012. ápr. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
15:56-os válaszoló, köszönöm szépen! :)
2012. ápr. 25. 19:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a háziorvosom mondta, lehet hogy akkor ő is butaságot beszélt.
2012. ápr. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó: küldök egy linket is ha nem tudtalak meggyőzni. [link]
2012. ápr. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem vitatkozni akartam, csak azt mondtam, hogy én honnan kaptam az információt.
2012. ápr. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!