Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Használ valaki Differin gélt?

Használ valaki Differin gélt?

Figyelt kérdés
Majdnem egy hónapja használom a Differint, elmentem bőrgyógyászhoz és ő írta fel. De igazából, ott nem adtak semmi tanácsot és nem mondtak semmit, annyit mondott, mert megkérdeztem, hogy meddig kell használni, azt mondta, hogy 1-2 hónapig..Azért kaptam mert az állam nagyon miteszeres, és ezek be is gyulladnak mindig, elég ronda. És hát az a tapasztalatom, hogy ott ahol nincs semmi baja a bőrömnek, a miteszerek között, ott kiszárítja, meg hámlik. A miteszerek, meg ugyan úgy begyulladnak meg fájnak, néhány eltűnt de ugyan úgy kijönnek máshol, kicsit arrébb -.-' Jó lenne, ha írna valaki olyan, aki már használta ezt, vagy volt ilyen problémája, hogy most ez normális, vagy menjek vissza az orvoshoz?
2012. ápr. 23. 14:47
 1/6 Nonka válasza:
Én is használtam/használom, de nekem egész jól bevált. Szerintem még ne menj vissza a dokihoz, mert a betegtájékoztatón is az van, h minimum 6 hét kell, hogy hasson. Viszont ha utána is ilyen gondjaid vannak, mindenképpen kérdezz rá, hogy nincs e valami más szer. Én minden este bekentem vele a problémás területeket, nem túlzottan, de azért bőven tettem belőle, reggelre csillapította a tüneteket. Nem szabad szoliba járni pl amíg használod, az is gond lehet, meg azért a táplálkozásra is figyelni kell, h mi lehet az, ami okozza a mitesszereket, mert én pl allergiás is vok egy pár dologra, és ha olyasmit eszem, rögtön kijön az arcomon sajnos. Nem küldtek el olyan vizsgálatokra, amik alapján rájöhettek volna, hogy miért vannak mitesszereid? Nekem el kellett mennem egy csomófélére(mondjuk nekem aknéim voltak, meg ilyen piros kiütésszerű pontok, nem pont mitesszerek meg pattanások): fogorvoshoz, gégészetre, meg allergiateszteket végeztek.
2012. ápr. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia! Oké, még várok vele akkor! Nem, engem sehova nem küldött el, nem maszeknál voltam, hanem Székesfehérváron..az a neve, hogy bőr és nemibeteg gondozó, ingyenes.. kb. 2 percig voltam bent, nem kérdezett semmit, ránézett egy nagyítóval aztán felírt ebből a krémből egyből kettőt.. én hülye ki is váltottam mind a kettőt -.- hát nekem nagyon dúrva már ez az államon,nem értem mi történt,mert sose volt ilyen problémám fél éve kezdődött és azóta csak egyre rosszabb :((( és neked ha rákented egy ilyen gyulladt izére akkor egyből le is szárította? Mert nekem nem csinál vele semmit :(((
2012. ápr. 24. 12:29
 3/6 Nonka válasza:

Én is egy ilyen bőr-és nemibeteg gondozóban levő bőrgyógyásznál vtam, itt Pesten. De ez a doktor egész normális volt, nekem is egyből felírta ezt a gélt, de közben elküldött ezekre a különböző vizsgálatokra is. Neked se ártan sztem utánajárni, hogy mi okozhatja ezeket a pattanásokat. Én pl egy csomó mindenre (ahogy már írtam is) allergiás vagyok. Többek között nem ehetek sajna almát, barackot, túl sok tejet se ihatok.

Ja és nagyon oda kell figyelni, hogy milyen kozmetikumokat használsz.

Amikor nekem megjelentek ezek a kiütésszerű pirosságok, akkor váltottam vichy alapozóra, ami kimondottan ilyen érzékeny, problémás bőrtípusra való; ez engedi lélegezni a bőrt, közben segít lekezelni ezeket a bőrproblémákat. Ezenkívül nagyon tudom ajánlani a la-roche posay krémeket: az effeclar duo kimondottan leszárítja a pattanásokat, és alapozó alá is kiváló. Nekem ezek nagyon beváltak.

A differint meg mondom mindig este, jó alaposan bekentem, reggelre, ha nem is mulasztotta el, de csillapította a gyulladást.

Remélem tudtam segíteni:)

2012. ápr. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát köszi szépen! Ha nem javul, akkor majd visszamegyek és iratok valami mást. Sajnos akinél én voltam, azt egyáltalán nem érdekelte szerintem, hogy kiderítse ezeknek az okát, úgyhogy nekem kell utánajárnom. Köszi a tippeket is!!!!
2012. ápr. 26. 11:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Eltelt közben 7 év. Tapasztalatok kedves kérdező? Én most kezdtem el használni, de csak óvatosan mert sok véleményt olvastam miszerint inkább pattanásosabbá tesz, de eddig azokon a helyeken ahol bekentem inkább segített.
2019. máj. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, közben eltelt két év, durva visszaolvasni! Nem segített semmi, csak az, hogy abbahagytam az olajban sült ételek fogyasztását. Nekem a szüleim nagyon rosszul táplálkoztak, állandóan sültkrumpli volt meg ilyesmik. Amikor nem ettem több ilyen kaját, akkor elmúltak ezek a fájdalmas "kelések". Aztán egy ideig jó volt, de megint problémás a bőröm, nagyon miteszeres és amikor megjön a mensim, előtte tiszta pattanás vagyok, de azok elmúlnak a mensi elmúlásával együtt. Sztem megint a kajálással lehet valami gáz.
2021. jan. 25. 23:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!