Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem merek orvoshoz menni! Ha...

Nem merek orvoshoz menni! Ha háziorvoshoz fordulok aranyér miatt mi fog történni?

Figyelt kérdés

Előre megkérek mindenkit ne hordjon le amiért nem mentem eddig orvoshoz, vagy amiért félek. Nekem nem segít ha rámpirítanak, sőt... köszönöm.


Fiatal nő (lány) vagyok de még nőgyógyásznál sem voltam mert nem volt indokolt. Sajnos elég kövér vagyok és emiatt szégyellős... Jóval 95 kg felett vagyok most és alacsony is vagyok. Ráadásul elég szőrös is vagyok (mindenhol, combomon is) és striás, narancsbőrös.


Na szóval azt hiszem belső aranyerem van. Régen kezdődött már, eleinte csak néha repedt meg kicsit a végbél környékén székeléskor és picit vérzett, de csak 1-2 apró "vonalat" hagytam a wc papíron... használtam rá kenőcsöt. Később lett egy dudor is és egyszer véres volt a székletem. Akkor kezdtem el végbélkúpot is használni néha.

Régen fájt is, viszketni nem viszketett.

Jelenleg semmi probléma nincsen, nem fáj semmi a dudorok se fájnak. Viszont szinte minden wczés alkalmával vér csorog belőlem a wczés után, tehát nem a székletem véres. Persze ez később nem jelentkezik megtörlöm magam és kész ennyi volt. Nem sok, de azért csak nem természetes ez.

Nem tudom ez milyen aranyér, de szerintem műteni lenne a legegyszerűbb nem akarok már többet ezzel foglalkozni. A családban mindenkinek van aranyere a rokonoknak is. Mindenki azt mondja nem kell vele foglalkozni, de szerintem nekik nem súlyos és nem vesznek engem komolyan.


Orvoshoz szeretnék menni. De nagyon félek! Új háziorvosom van szóval még nem is ismerem azt se tudom hogy fogom neki elmondani...


Hogyan vegyem rá magam, hogy elmenjek orvoshoz? Járnak oda csúnya nők is? Nem fognak ott is lenézni mint más orvosok, hogy én nem vagyok nagymellű szőke cicababa?

100 kg vagyok, el merjek így menni? Tudom, az egészségem a fontos dehát ha egyszer rettenetesen félek!


Kérlek mondjátok el mi fog ott történni és milyen módszerek vannak.

Utánanéztem az interneten de nem értem...


Volt már valaki ilyen panasszal orvosnál? Mi történik pontosan? Én az altatástól is félek de ébren nem akarok maradni vagy nem tudom. A gerencbe adott érzéstelenítőt nem bírnám ki inkább ne érzéstelenítsék...


Muszáj lesz elmennem mert nagywczéskor már több hete vérzek. És mindenféle betegség kialakulhat emiatt.


Örülnék ha valaki megnyugtatna, hogy el merjek menni én is és ha tisztában lennék vele milyen lehetőségek vannak és hogy zajlik ez. Fizetni kell érte vagy kórházba kell lenni napokig? Én nem tudnék ott maradni.


2009. jún. 20. 06:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Még ha félsz is,elkell menned orvoshoz.Először a háziorvoshoz,aki valószínűleg beutal a belgyógyászatra.Ott tudják megmondani,hogy kell-e műtét,vagy van másmilyen megoldás is.Az orvost nem az érdekli,hány kiló vagy,hanem,hogy beteg vagy .e ?

Ha nem mégy el,akkor komoly baj lehet belőle.Orvoshoz a legtöbb ember nem szeret menni,de sokszor kénytelen.

Szedd össze a bátorságod,és menj !

2009. jún. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
37%
Nekem is vérzett így ahogy te mondod deha panaszmentes vagy úgymond ne foglalkozz vele szntem akkor van gond ha fáj is én ebbe vagyok már 3 éve meg jót tenne a detralex véna erősítő is probáld meg.
2009. jún. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

ha verzik az nem jelent panaszmentesseget. muszaj lesz elmenned orvoshoz, kulonben soha nem lesz vege. vagy kovetkezmenyei lesznek (sulyosabbak)...elmesz orvoshoz meglatod mennyi gond leszakad a valladrol. es hidd el nekem nem szamit az orvosnak a narancsbor vagy a stria, latott o mar olyant. batorsag!

gyogyulast

2009. jún. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%

Még nőgyógyásznál sem ?? De igenis lehordalak !!!! h anem komolyan mondanád, azt hinném viccel valaki. Szted se a héziorvosod se a nőgyógyász se a proktológus nem látott még mondjuk úgy testesebb nőt ?

Ne csináld már. De ha csak a háziorvostól tartasz, mert ismered, akkor ki is hagyhatod, és egyből pl. eg ymagán proktológiai rendelő!!! Van nem egy ilyen! Most akutan, aztán meg a következő lépés a nőgyógyász, szintén nem halogatva sokáig a dolgot !!!

Áruld már el nekem racionálisan? Szted rajtad kívül nincs 95 kilós nő ??? Megnyugtatlak, tuti látott már olyat!!! Aztán addig vársz amig nagyob baj lesz.

2009. jún. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Na, ez abszurd már

1, szép egy rokonságod van hallod, ez a struccpolitika nemtom hova fog vezetni, de jó vége nem lesz az biztos

2, engem nem egyszer altattak is + gerincérzéstelenítettek is, egyik se gáz, mondhatnám meg se érzed. Mindenki parázik a gerincinjeklciótól, pedig hidd el az ég világon semmit nem érzel, én se hittem előtte, aztán most már túl a sokadikon, tök rutinos lettem, és hidd el, nem fáj !!

3, mellesleg meg nemtom te miért gondolkodsz ilyenen, hiszen tudtommal egy belső aranyeret nem igazán szoktak műteni ilyen formában ahogy te gondolod ...

4, hol nem tudnál ott maradni? nem hiszem el, ...

de egyébként sztem nem is kell, ez nem olyan műtét, h felnyitják a hasad és két hétig gépen vagy .. ambulánsan meg szokták ezt oldani legtöbb esetben.


Nos ha ilyen parás vagy, menj magánrendelésre, ott nyilván fizetni kell, de azért megbízhatóbb meg eleve normálisabban állnak az emberhez.


Na szóval, kis bátorsaág !!! Alaptalan a félelmed !

"nem bírnám ki" -jó dse ezt honnan veszed, ha még nem is kaptál ilyet ??? bár mondom sztem szó nincs ilyenről ...


Na ez + nőgyógyász után pedig keress egy jobb pszichológust, vannak itt gondok sztem bőven!!

2009. jún. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jaj, Drága! Ismerem ezeket a tüneteket, nekem is voltak, szerencsére hónapok óta nincs. Nekem a rendszertelen és helytelen táplálkozás miatt, no meg mert keveset ittam, nagyon kemény lett a székletem (bocsi, de ha már ez a téma...), és ettől repedt be. Azóta sok főzelék, kb. két liter víz egy nap, joghurt stb. Lehet, hogy ez nálad is megoldaná a többi gondot?

De nyugodtan keresd fel a háziorvosod, először úgyis le kell ülnöd beszélgetni vele, látni fogod, hogy bunkó-e vagy sem. Ha tahó, simán felállsz és keresel egy másik doktor(nő)t. Ha pedig aranyos, egészen biztosan segíteni fog, a súlyod és testi hibáid ellenére. Ja, és én is 90 kg körül mozgok, szóval túlsúlyos hölgyek is járnak orvoshoz.

És bizony menj el egy nőgyógyászhoz is, hiába nem volt ok, a méhnyakrák egészen fiatal korban, tünetmentesen is kialakulhat, egy vizsgálat nem árthat. :)

Fel a fejjel, sok szerencsét és bátorság!

2009. jún. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy hogy nézel ki, egyáltalán nem fogja zavarni az orvost. A panaszoddal legszerencsésebb lenne proktológus szakorvost felkeresni, mert vagy belső aranyered vagy végbélrepedésed van (bár az utóbbi fájna is). Ha gondolod, tudok női magánorvost ajánlani, írj privit ha rászánod magad a vizsgálatra.
2009. jún. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia. Elég régi téma, de megkérdezném hogy mi volt? én is félek elmenni, de muszáj lesz mert nem javul, és unom már a kupokat, meg persze egy csomo pénz. nekem helyrejött azota?
2012. nov. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Már el is felejtettem a kérdést, sőt egyes válaszokat sem köszöntem meg, amit ezúton szeretnék megtenni!


A háziorvosnál kezdtem, aki írt fel kenőcsöket, kúpot és gyógyszert, illetve étrendre vonatkozó tanácsokat is adott (de az én székletem nem volt különösebben kemény, így ez végül is nem hozott akkora változást).

Egy ideig használtam amiket felírt (már nem emlékszem a nevükre, sajnálom), de az sem volt valami jó megoldás, hiszen az nem normális, hogy folyton ezekre kell ezreket költeni és nem tudsz nélkülük élni. Illetve amelyik jó, abban van érzéstelenítő hatóanyag is, ami miatt pedig nem szabad huzamosabb ideig használni.


Őszintén, már nem is emlékszem, hogyan jött rendbe végül, talán a több mozgás (akár csak sétálás, de kevesebb ülés) is segített. Most nincs problémám, talán mert úgymond megelőzöm. Majdnem minden alkalommal, székelés után bekenem krémmel kívül és belül is. Belül csak épphogy, az ujjammal (szóval nem túl mélyen). Így semmi probléma nincs nekem, mert elég rugalmas és hidratált ott a bőr.

Én babáknak való hidratáló krémet használok, mindenféle káros anyagtól mentes, arcra is lehet használni stb. (Konkrét márkát nem tudok mondani, mert mindig azt veszem amit épp kapni, és ami akciós. Csak olvasd el a rajta a leírást, biztos találsz valami jót, én drogériákban veszem.) Én így most jó ideje rendben vagyok, azért még tartok itthon kúpot, és néha ha pl. hasmenésem volt, akkor utána használom. (Ritkán, csak pár havonta 1-1 kúpot, mert nekem ilyen hasmenéses betegségek után néha elkezd kijönni.)


De menj el nyugodtan az orvoshoz, tényleg nem csinál semmi kellemetlent, először csak kikérdez. Elképesztő, én is mennyire aggódtam, pedig nem nagy dolog, és azt mondták szinte már "népbetegség", szóval nem kínos, másnak is van.

2012. nov. 20. 00:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!