Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 2 centis ciszta a vesémben?...

2 centis ciszta a vesémben? Pontosan mi ez?

Figyelt kérdés

Felfázás miatt voltam orvosnál, az ultrahangon látta. Szerinte ezzel születtem, de decemberben is ultrahangoztak ugyanígy és ott nem láttak cisztát, kiskoromban pedig számtalan ilyen volt, és akkor sem... Erre hirtelen 2 centis. Nem is a ciszta ijeszt meg, hanem a mérete, és hogy eddig nem volt... Azt mondja, elég évente megnézetni, de nekem ez akkor is gyanús... Mit csináljak? Elmenjek másik orvoshoz? Egy ilyen lehet rosszindulatú? Ezt írta a leletemre: "Jobb vesében 2 cm-es, septummal osztott cysta látható, egyébként akusztikailag szabályos vesék. (...) N3000; Cystitis acuta"

Vélemények?


2012. ápr. 5. 18:18
 1/2 A kérdező kommentje:
Decemberben nagyon fel voltam fázva (a vizeletem szín vérnek nézett ki, már-már halálfélelmem volt), okozhatta azt is ez? De akkor miért nem látták ultrahangon? 2 centi azért nem észrevétlen...
2012. ápr. 5. 18:20
 2/2 anonim ***** válasza:
Ezen ne parázz. Nem tudom hány éves vagy, de kb 40 után mindenkinek van cysta. A legtöbb embernek egyszer van, máskor nincs. Lehet mire legközelebb nézik megint nem lesz. Cystitis acuta: felfázás. Ha a laborban megnézték, és olyan rossz az eredmény adnak rá antibiotikumot. Jobban kéne vigyáznod magadra, van aki amugy is hajlamos a felfázásra. Időnként ihatsz kamilla teát, de kerüld a felfázást. Nephrológián dolgozok, minden nap látunk ilyet elég sokat:)
2012. júl. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!