Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Agyvérzést kapott a lányom?...

Agyvérzést kapott a lányom? Mi történik?

Figyelt kérdés
A gyermekem mostanában borzasztó ideges, állandóan ideges. Tegnap az iskolában az utolsó órán, már annyira ideges volt, hogy saját elmondása szerint úgy érezte nem kap levegőt, ettől bepánikolt, gyorsabban kezdte szedni a levegőt, a tanár azt tanácsolta neki, hogy menjen mossa meg az arcát, de a folyosón már annyira kapkodott a levegő után, hogy kialakult nála a túllégzés és elájult. Egy iskolatársa találta meg, ahogy a földön epilepsziás rohamokhoz hasonlóan rángatódzik, a nyála folyik ki a száján, a szeme fenn akadva, hangra, érintésre és vízre nem reagált, akkor ébredt csak fel, mikor az igazgató helyettes egy elég méretes pofont kevert le neki. Azonnal az orvosiba vitték, a vérnyomása 190 volt, a pulzusa 120-al vert. A végtagjai nem bénultak le, a kérdésekre is tudott válaszolni, a telefonszámomat fejből lediktálta, de mikor visszaolvasták neki, állította, hogy sosem hallotta ezt a számot és már arra sem emlékezett, hogy korábban ő mondta volna el. Hazahoztuk, azóta minden rajzra, hangos szóra rémülten reagál, a szívverése felgyorsul, levegő után kapkod, reszket mindene és keserű sírásban tör ki. Mi történik vele?

2012. márc. 23. 19:07
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Elnézést, nem rajzra, zajra..
2012. márc. 23. 19:12
 2/26 anonim ***** válasza:
67%
Szerinted az orvos nem vette volna észre, ha agyvérzése van?
2012. márc. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
72%
Nem vittétek kórházba? Gratulálok...
2012. márc. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Már ne haragudj, de miért nem viszitek el az orvoshoz? Vagy ügyeletre? Így nagyon nehéz megmondani mi baja lehetett, s amiket leírtál szerintem ezek elég komoly tünetek lehetnek. Máskor is volt ilyen? Mi váltotta ki ezt belőle? Nem szed valami gyógyszert?
2012. márc. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
71%
Ezt talán mégsem tőlünk kellene megkérdezni, hanem orvostól!
2012. márc. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
71%

Nyilván egy agyvérzésnek vannak olyan tünetei amit egy orvos észrevesz. Szóval bocs, de a kérdésed elég bután van megfogalmazva.

A másik, hogy ha ennyire komoly baja van hogy még görcsrohama is volt, akkor esetleg nem otthon kellene hagyni hogy nyáladdzon a Stori tévé előtt a kisszobába, hanem orvoshoz kéne vinni.

2012. márc. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
19%
Hisztériás rohama volt. Vigyétek pszichológushoz.Mondjátok meg neki, hogy ne kapkodja a levegőt, mert hiperventillál, és újra el fog ájulni.
2012. márc. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Minél előbb kórházba kell vinni kivizsgálásra. Laikus nem tudja megmondani,hogy ez milyen betegség jele.
2012. márc. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

lehetett akár pánikroham, akár epilepsziás roham is.

De ugye nem mondod komolyan hogy tegnap óta ezzel nem voltatok orvosnál??????

2012. márc. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Nem voltunk orvosnál, nem segít ha mind csak leszóltok ezért. Próbáltam nem a legrosszabra gondolni, próbáltam megnyugtatni magam, tudom, hogy mostanában folyton ideges, mindenen ideges, állandóan ideges, felhúzza magát, még csak 17 éves, nem akartam agyvérzésre és hasonlóra gondolni olyan fiatal. Meg vagyok ijedve, valamelyikőtök cinikusan, gúnyosan azt kérdezi, hogy csak nem képzelem, hogy az orvos ne vette volna észre, mások meg, hogy miért nem vittem újra orvoshoz. Csak félek, azért tettem fel a kérdést, de akkor viszem az orvoshoz..
2012. márc. 23. 19:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!