Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szódabikarbóna izzadásra?

Szódabikarbóna izzadásra?

Figyelt kérdés
Nagyon izzad a hónaljam és olvastam hogy a szódabikarbóna hat. Hogy kell használni? Csak odaszórom és ott hagyom vagy lemosni kell?
2012. márc. 22. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy, az nem erre való. Vehetsz a patikában "solutio antisudorica" oldatot, azzal kell ecsetelni. (szólúció antiszodirika, azaz izzadás elleni oldat)
2012. márc. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
keresd meg azt a kérdést, hogy: Mi lehet az oka a túlzott izzadásomnak? Kb 1 órája tette fel ezt valaki. Ott megválaszoltam már. Egyébként a szódabikarbónát lábfürdőnek ajánlják lábizzadáskor.
2012. márc. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

igen, a szódabikarbóna hatásos izzadás ellen

lehet a beszórós módszert is alkalmazni - nem kell lemosni, de ez így nem olyan tuti megoldás

ami ennél jobb, az az, ha fogsz egy izzadás elleni golyós dezodort (mondjuk a DM-ben lehet venni egész jó és olcsó sajátmárkás golyós deókat, natúrt is) és azt turbózod fel egy kanál szódabikarbónával. Így kapsz egy hatékony, kellemes illatú izzadásgátlót. Ha natúr termékbe kevered bele, akkor meg a káros anyagokat is megúszod.

2012. márc. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) És ez csak a szagot vagy magát az izzadást is megszünteti?
2012. márc. 25. 16:58
 5/6 anonim ***** válasza:

igen, sok helyen (keress rá, ne itt érdeklődj) írnak a szb izzadásgátló hatásáról, egyszerűen csak legyen egy kisebb mosakodókesztyűd/rongyod/bármid, amit belemártasz egy bögre elkészített oldatba és áttörlöd vele a hónaljadat. Nem véd egész nap, többször kell valószínűleg, de hatásos. Én erre a célra 1 bögre víz ---> 1 evőkanál szb használok. Amikor iszom, akkor 1 pohár vízhez 1 mokkásk teszek.


Nagyjából minden olcsóbb golyósdeóba aluminiumot raknak, ha veszel és azt turbózod fel szb-val, akkor figyelj arra, hogy aluminium vegyület ne legyen benne!

2012. júl. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
A szodabikarbona nagyon jo szerintem a budos izzadasra. Nekem bevalt. Eleg nekem naponta egyszer beporozni vele es egesz nap ved engem. Korabban mar mindent kiprobaltam a budos izzadas ellen tenyleg mindent de ez hasznalt egyedul. :)
2016. aug. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!