Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért rángatózik a lábfejem,...

Miért rángatózik a lábfejem, mikor éppen elalszok? Úgy csinál, mintha valaki csikizne. Mitől van?

Figyelt kérdés

Férjem szerint álmomban is csinálja.

Anyuval is szokott ilyen lenni.


2009. jún. 10. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ideges lábak" szindrómának nevezi, ha arra gondolsz, amire én gondolok (=

Gyakori és megmagyarázhatatlan rendellenesség. Jellemzően ülő vagy fekvő helyzetben (amikor a láb nyugalomban van) jelentkeznek a kellemetlen tünetek a lábszáron, izgatottság, türelmetlenség, mozgáskényszer hatására. Mihelyt az érintett egyén járkálni kezd, panaszai nyomtalanul eltűnnek.



Nézd meg ezeket a linkeket:

[link]


Itt is van elméletileg róla szó, de én nem néztem:

[link]

Azt tudom, hogy ez egy jó oldal, szóval, ha van időd akkor is érdemes lapozgatni.


Amúgy nekem is szokott lenni, bár én inkább bele élem magamat a dolgokba, de előferdül.

Akkor nincs, amikor kifárasztom magamat, és gondolom, akkor erről a szervezete,m elvonja az energiát.

2009. jún. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet jelentéktelen lehet komoly.Izomtónus probléma is állhat mögötte.Megér egy misét..konzultálj háziorvosoddal!
2009. jún. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Sokat szoktál gépezni, vagy számítógépen játszani?Lehet hogy epilepsziás vagy. :\ . (ha igen, akkor figyeld meg a játékokra általában rá van írva hogy EPILEPSZIA VESZÉLY! )
2009. jún. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem az egész lábam mozog (mint amikor valaki türelmetlen, vagy ideges), hanem csak a lábfejem, és kifejezetten elalvás közben, csak a lábfejem rándul meg. Mint pl mikor alszik a macska, és hozzáérsz a füléhez, az megrándul, kb úgy.
2009. jún. 11. 06:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Én vagyok az első hszelő, és szerintem ez is ugyanaz lesz.

Nekem sem mindig az egész lábam, hanem van amikor a lábfejem, mintha direkt csinálnám, de van amikor az egész lábam, mintha lépnék.

Szerintem ez mindegyik egy dologról gyökerezik, és talán nem butaság egy ideggyógyásznak megmutatni, vagy megkérdezni tőle.

2009. jún. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!