Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mire használják a kakaóvajat?

Mire használják a kakaóvajat?

Figyelt kérdés
Napozáshoz szeretnék de már 1 hete járom a Pécsi patikákat, vagy kiadnák, de nincs, vagy Recept nélkül nem kiadható. Szánalmas. Mire használják akkor???

2012. febr. 23. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kúpkészítéshez, alapanyagnak használják.
2012. febr. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszertár laborjában van egy kis mennyiség, nem eladásra szánják hanem bizonyos kúpokhoz kell, pl. aranyérre való lidocainos kúp.
2012. febr. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Receptre sem adják ki? Max. elő kell venni az ismeretséget.
2012. febr. 23. 22:32
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha van gyógyszerész vagy asszisztens ismerősöd egy patikában esetleg úgy próbáld meg.
2012. febr. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kúpkészítésen kívül hüvelygolyókhoz és kis mennyiségben testápoló krémekbe zsírozónak használják. Azért nem adják ki, mert a növekedő visszaélések miatt (szóda, só, glicerin, aceton, olaj, stb.) minden gyógyszeralapanyagra egységesen megszigorították a szabályozásokat, ez kb. 1-1,5 éve van így. Elvileg tilos kiadni bármilyen gyógyszergyártási alapanyagot, kivételt képeznek ez alól néhány, a szabványos vénymintákban dózissal szereplő alapanyagok, illetve bármi, amit az orvos receptre, adagolással felír. Ha ragaszkodsz hozzá, akkor a recept a legjobb megoldás, de mivel sok helyen csak reszelve tartanak, és nem tömbben, így ez sem biztos megoldás. Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy a kakaóvaj egyáltalán nem véd az UV-sugárzás ellen.. tudom, hogy évekig használták napozószernek, de a tévhittel ellentétben a nap káros hatásai ellen semmit sem ér, a shea- és a karitévajhoz hasonló -egyébként nagyon szuper - bőrzsírozó.
2012. febr. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tudom hogy ÚV sugárzás ellen nem véd, azonban barnulást elősegiti és ápolja a száraz bőrt. Kénytelen leszek ismerős után nézni :)
2012. febr. 23. 23:22
 7/9 A kérdező kommentje:
Sikerült beszereznem! Érdekes viselkedésű anyag a kakaóvaj :)
2012. febr. 24. 19:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült végülis?
2012. febr. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Bementem a patikába, és szépen mosolyogva megkértem a patikus "bácsit". Jó fej volt, és adott.

7 Forint/gramm. Por állagú, elmondta hogy 35°C körül olvad (test hőmérséklet) 1 kanállal felolvasztottam a mikróba és mindig hozzá kanalazva a többit golyót formáltam belőle, hogy könnyen feltudjam kenni a bőrömre.

2012. febr. 24. 20:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!