Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Herpeszvírussal betegszabadság...

Herpeszvírussal betegszabadságra kiírnak olyat, akinek az arcán jött ki a fertőzés következtében a seb? Nem a száján, az arcán.

Figyelt kérdés
Az illető, akinek herpeszvírus fertőzése van azt mondta, a bőrgyógyász kiírta táppénzre, hogy ne fertőzzön. Az arcán jelent meg a seb, kapott kenőcsöt. Nem igazán tudom elhinni, h. herpeszvírus miatt táppénzre vesz valakit az orvos. Gyanítom, h. lógásról van szó.

2012. febr. 21. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Amíg a a seb stádiuma fertőz, helyes, hogy otthon marad.


Gyerekközösségekben pl. még inkább fontos dolog ez, mert ez a vírus egy életre fertőz mindenkit.

2012. febr. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Márpedig lehetséges. Nekem egyszer gyerekkoromban olan súlyos herpeszem volt, hogy egy hétig nem mehettem emberek közé. Az alsó- és felsőajkamon kb 7-8, az arcom egyik oldalán is, az orromban is...


És akinek a szemén jön ki? A herpeszvírussal fertőzött emberben mindig ott lappang a herpesz, a gerincvelőtől nem messze "rejtőzik", majd ha jónak látja, elindul valamelyik idegen. A legsúlyosabb és egyben legritkább verziója az, amikor magában a szemgolyóban alakul ki, akadályozva és veszélyeztetve ezzel a látást.

2012. febr. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha például élelmiszerekkel kapcsolatos munkakörben van, teljesen logikus, hogy kiírják, függetlenül attól, hogy száján vagy arcán van, a herpesz roppant fertőző.
2012. febr. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!