Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fallot-Tetralogia! Kinek mi a...

Fallot-Tetralogia! Kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
2012.02.11.-én született kislányom Fallot-Tetralogia nevű súlyos szívfejlődéssel született. 3napos korában észlelték. Mindenki bíztat, hogy nem lesz baj, de én iszonyatosan félek! Van valakinek valamilyen tapasztalata ezzel a veleszületett rendellenességgel?
2012. febr. 14. 18:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sebészeti beavatkozásra mindenképpen szükség lesz.Ez a súlyosságtól fűgg,hogy hónapokon belül,vagy 1 éves kora körül.

Nagyon szépen meg tudják oldani!! Bízz az orvosokban.

Csináld,amit mondanak.

2012. febr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen! Mindenki ezt mondta eddig. Bízom is bennük, de ettől függetlenül a szívem szakad meg, és rettegek, hogy mi lesz. Első gyermekem, és nem értem, hogy hol rontottuk el.
2012. febr. 15. 06:06
 3/11 anonim ***** válasza:

Elég gyakori rendellenesség.És sehol nem rontottátok el.Okát nem tudják,de vírusfertőzésre gyanakszanak.

Ne hibáztassátok magatokat,nincs értelme.Örüljetek a babának és meg fog gyógyulni.Viszont nem lesz könnyű!!

De túl lesztek rajta és elfelejthetitek.

2012. febr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a bíztató szavakat!

Ma már kivették az inkubátorból és a terhelést is jól bírja! :)

Azt mondják az orvosok, hogy erős kiscsajszi.

Meg tudnád mondani, hogy milyen nehézségeink lesznek? Bármire képes vagyok érte, de jó lenne mindenre felkészülni előre!

2012. febr. 16. 15:46
 5/11 anonim ***** válasza:

[link]


De kérdezd ki az orvosokat,ne hagyd őket békén,hogy mondják el,hogy mit kell tenned otthon,ha fullad,ha bekékül.Tudd a telefonszámot,hogy kihez fordulhatsz, melyik gyógyszert mikor,hogy kell adnod.

Nyugi.Hamar megtanulod.És műtét után megoldódik.Csak kicsit nőjjön az a leányka!!!!!

2012. febr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezer köszönet a jótanàcsokèrt!
2012. febr. 17. 06:20
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Mi történt azóta Veletek?
2012. febr. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szia!


Azóta Kecskemétről felkerültünk a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézetbe. (GOKI)

Első nap történt egy szívkatéterezés, majd másnap megműtötték a kislányom és kapott egy shönt-öt. A tüdeje és a jobb kamrája közötti ér, annyira összeszűkült, hogy ez elkerülhetetlen volt. Két nappal később a lányom (a nővérek mesélték) önállósította magát és saját maga lejött a lélegeztető gépről :) Aznap már bennt tölthettem vele 3 órát. Az orrában még benne volt a cső amin keresztül enni kapott, de ezt is ki akarta tépni magából mindenáron, így megpróbáltuk cumisüvegből etetni, ami nagyon szépen ment neki, ezért gyorsan kivették a csövet az orrából. Már lekerültünk a Posztoperatív Intenzívről a sima intenzívre, ahol a kisasszony már hisztizik is... :) Nem kékül, nem szürkül napról napra jobban van, csak úgy néz ki hasfájós lesz szegényke, de lehet, hogy csak még nem szokott vissza a gyomra a rendszeres evéshez.

Összeségében nagyon jól vagyunk és talán 1-2hét múlva haza is jöhet majd. Persze 1éves kora körül majd még meg kell műteni, de addig is bizakodva tekintünk a jövőbe.

Hálás vagyok az ottani orvosoknak és ápolóknak, különösen Dr. Oprea Valéria doktornőnek (aki a szívkatéterezést csinálta) és Dr. Hartyánszky Istvánnak (aki a műtétet csinálta) és persze az altató orvosoknak, akik nagyon vigyáznak rá.

2012. febr. 29. 07:48
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök,hogy írtál.És érezhető,hogy sokkal nyugodtabb vagy.

Tényleg erős kislány.Rendben lesz minden.

Sok sikert,kitartást ,mielőbbi jó egészséget kívánok Nektek.

2012. febr. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Az én kislányom is azzal született, másfél éves koráig két életmentő és egy rekonstrukciós műtét, most 3 éves, nagyobb mint kortársai, igaz nem terhelhető, aki nem tudja meg sem mondaná, hogy beteg. Van a facebook-on egy ZÁRT csoport, ahol nagyon sok ilyen szülővel beszélgethetsz, sajnos nem vagy egyedül !!! Kitartás, és meglátod van segítség !!!

Facebook: Szívbetegen született a gyermekem!! keresdd és lépj be !!!

2012. márc. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!