Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A teázást is túlzásba lehet...

A teázást is túlzásba lehet vinni?

Figyelt kérdés

mostanában rengeteg teát iszok, reggeli ébresztőnek 1 csésze (nálam ez 6 dl) oolong vagy mate teával indítom, napközben 1,5 liter jázminos zöldet megiszok, estefele 1 liter lapachot, elalvás előtt meg szoktam még 1 csésze rooibost vagy mate-t a jó alvásért:)


így valami fergetegesen jól érzem magam, a reggeli tea egyből felébreszt, egész nap pörgök, és este úgy alszok mint a bunda, általában kevesebbet is alszok mint régebben.


Viszont hosszú távon nem árthat ez a vesémnek, ez mégiscsak majdnem 4 liter tea naponta.



2012. febr. 14. 15:16
 1/5 A kérdező kommentje:
ízesíteni egyiket se szoktam, szóval amiatt nem árthat.
2012. febr. 14. 15:18
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban a szívedet viselheti meg a sok koffein és teoffilin. Ezek amúgy diuretikus hatású anyagok, így szép, hogy megvan az ajánlott folyadékmennyiség, de valahol mégsem.
2012. febr. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A tea alkaloidja a tein, ahogy a kávénak a koffein. A tea sürítmény - bármíly furcsa is - drog. A börtönökben szokás a teát úgy kifőzni, hogy szinte már sűrű. Ez egy elfogadott doppingszer, ami nem is ártalmatlan. Kicsit sokat fogyasztasz azért is, mert átlagban 2 -2,5 liter az ember napi víz szükséglete. Hangsúlyozom: a VÍZ szükséglete. Ha te még ennyi teát is megiszol egyéb folyadék /pld. leves, üdítő, tej, stb. mellett, az sok.
2012. febr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

értelek, bár a rooibosban és a lapachoban nincs koffein, a mate teában lévő koffeinszerű anyagokról meg azt állítják h semmilyen káros hatásuk nincs, nem teljesen úgy működnek mint a kávéban vagy zöld teában lévő koffein.


a zöld teából viszont amúgy is csak 1 litert ajánlanak, azt azért iszom mert imádom a jázminos ízét, de lehet vissza kéne venni azt is 1 csészére, csak 3-4x is fel szoktam önteni 1 adag tealevelet, és így nagyobb mennyiség van belőle.

2012. febr. 14. 15:30
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, vmennyit megpróbálok visszavenni. az a baj, hogy már függő lettem:D már unalmamban is elkezdek teát szütcsölgetni.
2012. febr. 14. 15:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!