Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A CURAM DUO 1000 mg filmtablet...

A CURAM DUO 1000 mg filmtabletta hatását (napi 2x1 szem bevétele esetén egy héten keresztül) mennyire és miben befolyásolja az alkoholfogyasztás a kúra vége felé?

Figyelt kérdés
Nem vedelni akarok, hanem néhány pohárral fogyasztani. Azonban érdekelnének az esetleges következmények, tapasztalatok, egyszóval minden, ami történhet. Jól érezni szeretném magam, nem a kórházban felébredni némi emlékezet kieséssel és erős fájdalmakkal. =]

2012. febr. 10. 15:40
 1/3 anonim ***** válasza:

"Antibiotikum és alkohol


Nem igazán szerencsés antibiotikum szedése közben szeszes italt fogyasztani, ugyanis az alkohol befolyásolhatja a gyógyszer hatékonyságát. "Mind az antibiotikum, mind pedig az alkohol a májon keresztül választódik ki, így hatással vannak egymásra" - magyarázza Varga Norbert. "Az alkohol gyengítheti az antibiotikum működését, és így annak hatása nem lesz megfelelő, a gyógyulási folyamat pedig elhúzódhat."


Tehát: csak magaddal cseszel ki!

2012. febr. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is olvastam. Meg még yoo pár mást is, pl azt, ha a betegtájékoztatón nincs külön föltüntetve, hogy Ne fogyasszunk alkoholt, akkor mértékkel elvileg megengedett. Még antibiotikumoknál is. Viszont mivel nem akarok semmilyen kellemetlen meglepetést, ezért érdekelnének személyes tapasztalatok, orvosi vélemények, bármi, ami kézzelfogható. Ha 1-2 nappal később gyógyulok meg teljesen, még belefér. Olyan dolgokra gondolok inkább, mint ájulás, eszméletvesztés, hirtelen rosszullét, bármiféle nem várt helyzet, komplikáció, ami előfordulhat, ha előfordulhat.
2012. febr. 11. 00:30
 3/3 A kérdező kommentje:
Megvolt a buli, iszogattam is, mértékkel, de azért éreztem a hatást és szerencsére semmi de semmi gondot nem okozott közben a gyógyszer. Az viszont tényleg igaz, hogy így hosszabbra nyúlt a gyógyulási folyamat, nálam pl 3-4 nappal.
2012. máj. 23. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!