Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha nagyon sok Rhinospary...

Ha nagyon sok Rhinospary szerű orrspray-ket használok, lesz bajom tőle?

Figyelt kérdés

Az a gond, hogy allergiás lettem, és kb. 2 éve folyamatosan tavasztól ősz közepéig csak ilyen Rhinospray, stb. orrspray-ket használok. Mondták már, h tönkreteszi a nyálkahártyám, de egyszerűen más orrspray nem válik be, és rettentően bedugul az orrom. Amikor náthás vagyok, akkor is ezeket használom. Pedig tudom, h nem kéne, de muszáj.. :SS


1. Mennyire teszi tönkre a nyálkahártyát? Mik a jelei?

2. Van valami más "gyógymód" az orrdugulásra? Mint már említettem, nem nagyon használnak pl. a sósvizes orrspray-k.


Köszi előre is a normális válaszokat! 14/L



2012. febr. 4. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
könnyen rálehet szokni
2012. febr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Az orrcseppek hosszabb távon szétmarják a nyálkahártyát, helyettesítsd sós vízzel, azt házilag is készítheted.
2012. febr. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha 5 napnál tovább használod folyamatosan, akkor hozzászokást okoz, ami egy ördögi kör, mivel akár évekig az egyetlen tünete a folyamatosan bedugult orr (ami miatt elkezdted használni az orrsprayt), később a vérző vagy kisebesedő orr és egyre gyakoribb fertőzések. Éppen ezért csak nátha okozta orrdugulás esetén szabad ezeket az orrxseppeket/orrsprayket használni és akkor is csak az előírt adagban.

A második válaszadó által írt sós vízes orröblítés is jó megoldás, de ez sokaknak kevés - orrspray előtt alkalmazva azonban remekül fokozhatod vele az orrspray hatását! Ha elmész fül-orr-gégszhez, akkor ő tud felírni csak receptre kapható szteroidos orrsprayt (pl. Avamys, Nasonex, Rhinocort Aqua, stb), illetve mellé még valamilyen szisztémás antihisztamint (pl. Telfast, Claritine, Cetirizin-Hexal, Aerius), amelyek így együtt eredményesen csökkentik az allergiás tüneteidet. Nem tudom, milyen jellegű az allergiád, de ha nagyon tüsszögsz, vagy viszket, folyik az orrod, akkor az akut tünetek enyhítésére napi 1 Calcium pezsgőtabletta is nagyon jó. Vannak homeopátiás készítmények is, pl. Luffeel és Delufen orrsprayk, vagy tablettában Coryzalia - ezek egy-két embernek nagyon beválnak, másnál viszont a "semmit sem ér" kategória. Az "átállási időszak" a normál, érszűkítős orrspraykről mindenképpen gyötrelmes lesz, valakinek egy hétig, valakinek akár egy hónapig is folyamatosan be van dugulva az orra az elhagyás után. Szerintem a legkönnyebb dolgod a szteroidos orrsprayk és az antihisztamin együttes használata mellett lenne, ezek - ha maximálisan betartod az adagolást - hosszú távon is biztonságosak.

2012. febr. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Utolsó válaszoló neked különösen:))
2012. febr. 5. 12:19
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként az orvosom által felírt Avamys-t azt használom, de az sem hat nagyon.. :S
2012. febr. 5. 12:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!