Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Minuszos szemüveget lehet...

Minuszos szemüveget lehet valahol készen venni?

Figyelt kérdés
Ahogy vannak ezek az olvasó szemüvegek üzletekben... van vhol minuszos is? Ha igen, hol és mennyiért?

2012. febr. 2. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, azt csak szakorvos adhat, optikai szaküzletekben.
2012. febr. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze, teszkóban, 300 forintért! CSAk akik ezeket veszzik, azt nem fogják fel, hogy a szemüveg személyre szabott, lehet eltérés a két szem dioptriája között, szögbe csiszolják... De akinek az kell... Ma már egy csomó optikában lehet olcsó szemüveget csináltatni. Ahol ma voltam, ott múlt hónapban 7ezertől volt akcióban komplett szemüveg. Ma kifogtam a 90°%os keretakciót. 16ezer lesz a szemüveg, de legalább rendesen megvizsgáltak, és évekig jó lesz a szemüveg, nem esik szét két hónap után és a szemem se megy tönkre tőle.
2012. febr. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%

A szemvizsgálat ingyenes, beutaló sem kell. És még optikában is elvégzik.

Ha olyan szemüveget veszel, amihez nem mérik meg a szemedet, hiába látsz jól vele, csak rontja a szemet.

2012. febr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Novemberben voltam szemvizsgálaton, -1 kell, nem találomra gondoltam...

Akkor megcsináltattam a szemüveget, ami ugyebár nem pár száz ft volt ... 2 hét után tört ketté, belül full müanyag az egész. Garancia törésre nincs, ahogy több tízezrem se új szemüvegre így két hónap után.

(Tesco-ban 300ért még pluszosat se láttam soha, nemhogy minuszosat...)

De azért köszi a válaszokat...

2012. febr. 2. 23:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért a szemüvegnél nem csak a dioptria számít.
2012. febr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!