Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lábszag ellen mi használ?

Lábszag ellen mi használ?

Figyelt kérdés
Nem gombás és nem is nagyon értem, hogy miért van (talán azért mert egész nap egy szép vastag csizmában poshad a lábam?), de nagyon kellemetlen. Természetesen mindennap megmosom. Mit tudok tenni? És, hogy a csizmám ne legyen büdös?
2012. jan. 25. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Vigyél váltócipőt. A csizmádba éjszakára szórj szódabikarbónát, szagtalanít. Használj pamut zoknit, ha nem lesz rajtad egész nap a csizma, pár hét után elmúlik a szag.
2012. jan. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hordjál ezüstszálas zoknit, sose lesz gombás (és szagos sem).
2012. jan. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen problémám, tényleg nagyon kellemetlen.. Leírom ami nekem bevált:) Formalint csöpögtess egy vattára, tegyél egyet mindkét csizmába, rakd be egy zacskóba és zárd le a száját, kb egy nap múlva bontsd ki és szellőztesd ki (pl erkélyen), vagy szórj bele szódabikarbónát és úgy szellőztesd, hogy kimenjen belőle a formalin szaga, azért ehhez kell egy 2-3 nap, és hordhatod is újra, nem lesz szaga egy darabig. Állítólag ugyanezt megcsinálhatod teafa olajjal is, de én azt személy szerint még nem próbáltam, utána nem kell szellőztetni a cipőt, a formalin után muszáj. A műszálas zoknikat meg harisnyákat kerüld el, a lábadra pedig kenj valamilyen izzadásgátlót, neked kell megtalálni, hogy neked melyik működik. Gyógyszertárban párszáz forintért kapható a solutio antisudorica, azzal kenheted a lábadat, esetleg eggyel drágább megoldás, de nekem nagyon bevált és nem is olyan koncentrált benne az aluminium, az amway golyós dezodorja, egyáltalán nem büdösödik a lábam ha használom, szerintem nagyon szuper. Ez az (nem azért mondom, hogy eladjam, én nem foglalkozom értékesítéssel, nekem csak bevált:)):

[link]

Arra figyelj, hogy hajlamos kiszárítani a talpad, szóval vegyél hozzá valami hidratáló kézkrémet és kend be vele estére a lábad. Ha mégis kiszárad, akkor kenj rá egy nagy adag krémet és húzz rá zoknit lefekvés előtt. Nekem is nagyon kiszárította, akkor abba is hagytam a használatát, ez volt kb másfél hónapja, azóta egyszer sem kentem és nem lett büdös a lábam, előtte ennyi időt nem bírt ki.

2012. jan. 26. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Ismerkedj össze velem, betegesen lábfétisiszta vagyok és az ilyen illatos lábat imádom mint amilyen a tied. Többet nem kell törődnöd a nejlonharisnyával, műbőrcsizmával és társaival, én rajongani fogok értük úgy is.
2012. jan. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!