Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérvétel után terjedő zöld/sár...

Vérvétel után terjedő zöld/sárgás foltnak mi az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Már nem először voltam vérvételen... És már eltelt 3 nap. A tűszúrás helyén, eleinte csak egy kisebb véraláfutásos zöld folt volt. Gondoltam én..., Aztán ma már legalább 4-szer akkora ez az egész zöldes/sárgás. Régen sosem volt ilyen, csak most.

Ez most mitől lehet, hogy ez a folt egyre jobban nő?


2012. jan. 23. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát megbolygatták azt a részt- és úgy viselkedik, mint egy kocsmai verekés után az ütés helye:))) (elmúlik, ne aggódj)
2012. jan. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy legyen :D. Eddig még sosem volt ilyen. Bár lehet jövőhéten átváltozik a karom zombivá :D
2012. jan. 23. 13:30
 3/9 anonim ***** válasza:
én már két terhességen is túl vagyok ami sok vérvétellel is járt,-és nekem mindig ilyen kék-zóld szokott lrnni.ahogy az első válaszoló is írta,attól van hogy nagyon megbolygatták
2012. jan. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ne aggódj még pár napig nagyon csúnya lesz,de aztán elkezd halványulni. kb 2hét mire teljesen elmúlik..
2012. jan. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én már voltam párszor vérvételen. Egyszer a nővér ideges volt és miután végeztünk éreztem, hogy fáj de azt mondták nincs gond. Nos, pár óra múlva undorító, sárgás-zöldes-lilás-barnás színe lett, anyám sem akarta elhinni, hogy ennyit nyafogok (nem bírtam mozdítani a karjaimat) így hát megmutattam neki. Majd' hanyatt esett, amikor meglátta!

Nekem legalább 3 hétbe telt, mire elmúlt (jó volt nyáron felsőben járni, hogy ne nézzenek mindenhol drogosnak...).


Általában estére a tűszúrás helye is eltűnik. Viszont volt még egy eset, akkor is lett pár kisebb zöldes folt, de az pár nap alatt elmúlt.


Szóval nem kell aggódni, idővel elmúlik.

2012. jan. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.


Most ez volt az első eset. MOndta az egyik orvostan hallgató ismerősöm, hogy talán azért is lehet, mert nem nagyon nyomtam rá a vattát... Ebben is lehet igazság. (eddig mindig rendesen hagytam hogy elálljon a vérzés. Most nem igazán :D).

Én is voltam sokszor vérvételen, de csak most volt ilyen foltosodás... nekem ez még új volt.

Még egyszer köszönöm a válaszokat!

2012. jan. 28. 11:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Én mindig rányomom majdnem 10 percig. Van, amikor 3 percet mondanak, de van aki 4-8 percet.

Szerintem attól függ, mennyire idegesen szúrja be a tűt, sokszor véraláfutásos lesz, mert összebarmolja a kis ereket a tűvel, ha nagyon mozgatja benne. :D

Egyébként nálam az a tapasztalat, hogy ha szinte alig érzem akkor sosincs probléma, amikor viszont érzem közben, hogy fáj akkor utána mindig vannak foltok is.

Na de mindegy, csak kibírjuk. :)

2012. jan. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
akkor általában ez se nem trombózis, se nem vérmérgezés, ugye? (vagy nem nagyosln súlyos) azért figyelem, nem kéne levágni a karomat...
2019. szept. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Végül elmúlt?
2019. dec. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!