Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha az egyik vesémet odaadom...

Ha az egyik vesémet odaadom valakinek mint donor, akkor abból nekem milyen hátrányaim lesznek?

Figyelt kérdés
mi történik ilyenkor mert végülis az 1 vese átveszi mind2 működésének feladatát, de van hátránya? pl h nem lehet sört inni sztem, vagy vmi ilyesmi akármi segít
2012. jan. 14. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a hátrányod lesz, ha esetleg neked is vesebetegséged lesz, akkor csak egy veséd van és vagy lesz donor neked is vagy meghalsz. Ha kettő marad és egyiket ki kell venni, nincs gáz.
2012. jan. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, az lesz a hátránya, hogy arra az egyre k.vára kell vigyázni. Mert ha azzal vmi baj lesz, akkor neked is csak a transzplantáció segít.
2012. jan. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
értem köszönöm a válaszokat... igazából bnőmnek lenne rá szüksége, és nem igazán találtak már 1 éve neki donort :S és ezen gondolkodom már egy ideje
2012. jan. 14. 16:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát az sem biztos, hogy te megfelelő lennél. Szerintem egy vizsgálatot megérne a dolog.
2012. jan. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, attól, hogy megvizsgálnak alkalmas vagy-e donornak neki attól nem lesz bajod. Viszont ez nagyon szép gondolat ebben a mai tetves, irigy világban.
2012. jan. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

hát ha a vér csoportot nézzük akkor 0-s a vérem, bárkinek adhatok, gondolom ezzel nincs így különösebb gond...

hát igen a mai világból hiányzik az együtt érzés, pedig még csak én 20 éves vagyok de mégis azt mondom h " ezek a mai fiatalok..." : )

2012. jan. 14. 18:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szép gondolat, hogy egyáltalán felmerült benned, DE élő vesedonor csak hozzátartozó lehet. (szülő, gyermek, testvér stb.) esetleg élettárs, de ekkor etikai bizottság dönt el, lehet-e donor.


Én 1.5 éve a bátyámnak adtam a bal vesémet. Annyi a hátrány, amit az előttem szólók is leírtak. Azaz nagyon kell vigyáznod a megmaradó egyre, mert, ha azzal történik valami, te is nagy bajba kerülsz.


Egyébként lehet élni egy vesével, Magyarországon a vese transzplantációk 3-5%-a történik élő donorból, de pl. Norvégiban ez meghaladja a 40%-ot is.

Szóval szerintem a TE esetedben ez marad elméleti lehetőség.

De tényleg le a kalappal előtted a felvetésért.

2012. máj. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: Közeli barát is lehet donor, csak etikai bizottság dönt.
2012. máj. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!