Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem akar elállni. Mit csináljak?

Nem akar elállni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Már lassan 15 perce vérzik az orrom. Néha gyorsan, néha lassan. Orvoshoz nem megyek. Mit csináljak?

27/F


2012. jan. 13. 20:52
 1/9 anonim válasza:

Ha jól tudom felfelé kell tartani a fejet, amíg eláll.

Itt egy oldal ahol írnak arról, mi a teendő, ha valakinek vérzik az orra.

[link]

2012. jan. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ülj le, és a fejed hajts a két lábad közé, az orrodba pedig tegyél valamit, hogy felfogja a vérzést, bár gondolom ez nem kell mondani.

És 15 percnél tovább tartó orrvérzéssel orvoshoz kell menni, akár májprobléma is lehet. Én nem hagynám ki a dokit...

És mérd meg a vérnyomásod.

2012. jan. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első: Nem szabad felfelé tartani a fejet, mert visszafolyik a vér a garatba! Ez egy nagyon általános tévhit.
2012. jan. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Bocs hogy ezt írtam, de én eddig mindig ezt hittem, mert általánosba is azt mondta a tanár hogy úgy kell.
2012. jan. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem múlik el akkor, kórház és elsütik az eret. Aztán nem lesz gond.
2012. jan. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én fül-orr-gégészeti osztályon vagyok ápoló.Hatásos, ha tarkódra esetleg jégzselét teszel, vagy az orrodhoz egy kis jégkockát, persze a jégkockát beletenni kis gézbe, vagy valamibe. És a fejed le fele kell hajtani. Ha tényleg nem múlik el, akkor menj orvoshoz.
2012. jan. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

El kéne égetni az ereket,ha ennyi ideje vérzik!!

A fejedet nem szabad hátra hajtani!,ha van otthon tampon akkor azt dugd az orrodba!

Orvosnak kéne látnia!!

2012. jan. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Elmúlt már az orrvérzés?
2012. jan. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Még kb 5 percig vérzett és elmúlt. Köszi a válaszokat
2012. jan. 13. 22:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!