Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tartós magas fehérvérsejtszám,...

Tartós magas fehérvérsejtszám, aggódnom kellene?

Figyelt kérdés

Jó hosszú ideje már magas a fehérvérsejtszámom olyan 20-25 között ingadozik (én 11-12 alsó értékről tudok). Azt hittük valamilyen gyulladás, de voltam fogorvosnál, nőgyógyásznál is. Ráadásul a mandulámat is kivetettük, mert állandóan begyulladt, de a műtét óta eltelt félév is és nem tudjuk miért magas a fehérvérsejtszámom.

Az orvos visszahívott 10.-ére csontvelővizsgálatra :/ Mire számítsak? Lehet leukémia? Annak esetleg vannak más tünetei? Vagy csak már képzelődöm? Kicsit félek...

18/L


2012. jan. 5. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet leukémia, is, de nagyon valószínű valami rejtett gyulladás is.
2012. jan. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Talán valami rejtett gyulladás amit nehezebb megtalálni.

A süllyedésed rendben van? Mert az is a gyulladást jelzi és a két eredmény összefügg.

2012. jan. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a leukémiát meg tudják állapítani egy vérképből. Szerintem ha az lenne, akkor már mondták volna.
2012. jan. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Antimod ***** válasza:

"a leukémiát meg tudják állapítani egy vérképből"


Az attól függ, van olyan fajtája is, amelyben a vértestek alakja változik meg.

2012. jan. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az is sokat számít, hogy a doki milyen vizsgálatok elvégzését kérte a labortól.

Lehet, hogy sokkal szélesebb körű vizsgálatok kellenek mert a mostaniak nem terjedtek ki mindenre.

Elhiszem, hogy megijedtél de azért nem hecceld magad rögtön a legrosszabbal.

A fehérvérsejteknek az a dolguk, hogy megvédjenek téged, millió oka lehet ennek az eredménynek.

Anyukám "csak" cukros és nemrég hoztam ki a kórházból. A háziorvos is kért egy vérvételi vizsgálatot majd a kórházban is vettek vért. Ott már komolyabb vizsgálatokat végeztek pl. 90 napra visszamenőleg megnézték a cukorszintjét. Na ennyi különbség van vizsgálat és vizsgálat közt.

2012. jan. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, remélem tényleg csak valami relytett gyulladásról van szó.

A süllyedésem is magasabb: 64 körül szokott lenni.

2012. jan. 7. 08:56
 7/7 anonim válasza:
Az én értékek 100 As. Akkor aggódjak?
2019. ápr. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!