Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nehézlégzésem van, nem tudom...

Sziszi001 kérdése:

Nehézlégzésem van, nem tudom mitöl, létszi valaki segíteni?

Figyelt kérdés

Már nagyjából 1 éve folyamatosan előjön, hogy nehezen veszek levegót. Ez általában kb 1 hónapig fenn áll, majd elmúlik egy kis időre és megint visszajön. Nem tudok nagy levegőt venni, csak ugy ha sóhajtok vagy ásítok, de így se mindíg sikerül. Olyan mintha nem lenne több hely benne. Nagyon félek, mert nem tudom h mi lehet az oka. Kérlek segítsetek. 5 éve dohányzok.

19/lány


2012. jan. 4. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Először is ha ilyen problémáid vannak, nem lenne hátrány ha leszoknál a cigiről. Másodszor pedig, mindennek van valami oka, fordulj orvoshoz ő biztosan tud neked választ adni a problémádra. Lehet kezdődő asztma jele is.. mindenesetre vizsgálatok nélkül nehéz bármit is mondani.
2012. jan. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Esetleg a reflux ezen fajtája- GORD?

Illatanyagokra való allergia? Szobában száradó öblítős ruhák, stb, stb.

(A családban előfordult az említett kétféle és elég nehezen derült ki, a nehézlégzés okaként.)


Háziorvoshoz menj mindenképpen.

2012. jan. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A neten utánna olvastam ennek a refluxnak, de ezt ilyen emésztőrendszeri betegségnek irja inkább. Milyen tübetei voltak az ismerösödnek? Előre is köszönöm.
2012. jan. 5. 17:12
 4/4 anonim válasza:

[link]


Nem, nem csak emésztőrendszeri tünetekkel jár, a légúti tünetek is gyakran előfordulók és emiatt a differenciáldiagnózisa nehéz.( GERD-GORD közötti különbségek) Olvass utána a neten, számtalan forrás ír erről, konzultálj 3 szakterület képviselőjével.

( Kardiológus, tüdőgyógyász, gasztroenterológus.)

Jobbulást!

2012. jan. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!