Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Óriási próblémám van a körmeim...

Óriási próblémám van a körmeimmel! Vannak-e rá házi praktikák?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy dokihoz kellene mennem ezerrel, de nagyon szégyenlem ahogy a körmeim kinéznek, a nagy lábujjamon.

4-5 éve az egyikre a 80 kg-os kutyánk, a másikra pedig a 120 kg-os férjem lépett rá, és még mindig el vannak színeződve. Tudom hogy nehezen nő a köröm rajta, de akkor is..

Ráadásul meg is vannak vastagodva a körmök a nagylábujjaimon. Akartam belőle vágni, de inkább letört hosszában egy darab köröm. Úgy látom csak ép a köröm alja fogja az egészet.

Mit tudok tenni? Orvoshoz elmenni félek, hogy leszedjék nekem.


2009. máj. 20. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig ezzel muszáj orvoshoz menni. Nem múlik el magától, és ha nagyon betörik, az marhára tud fájni!
2009. máj. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pedikürös? ök is elég jol felkészültek màr, s ne szégyeld, szerintem nem te vagy az egyetlen, s te legalàbb teszel ellene! Itt a nyàr gyorsabban is fog gyogyulni /vizben gyorsabban nö amugy/ Tapasztalat!

Volt egy munkahelyem ahol egésznap vizes volt a làbam, na nekem ez rossz volt, de a làb körmeim ugy nöttek hogy szörnyü! De mindenképp szedesd le, mert még jobban fog fàjni, ha magàtol szakad le!

2009. máj. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Jobban jársz. ha lát orvos... Még mielőtt rondább lesz, vagy nagyobb bajod történik!


Nem fog kinevetni, lenézni, sem bántani érte, nem ezért van ott, hanem hogy gyógyítson. Különben láttak már cifrábbat is :) Ne félj! Nem fog megenni!

2009. máj. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egész nap ilyeneket lát az orvos, meg különbeket. Csak egy pillanat, mire észrevennéd, lenn van.El szokták vonni a figyelmet. Ne félj, menj nyugodtan. Minél előbb, annál hamarabb túl vagy.

De ha akarod, megáztatod, s levágod magadnak. Ott az új köröm.

2009. máj. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

4-5 éve? annak más baja van!Gomba?

80kg-os kutya?!?!

Dokihoz, mert más szervre is kihathat ha ennyi ideig tartod.

2009. máj. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Hát, ja az oké, h lassan nő le a lábon a köröm, na de 4-5 év? Fertőzések, betegségek (és nem csak a körmön!!!)tünete lehet az elszíneződött köröm, menj orvoshoz(azt nem tudom kihez, először háziorvoshoz v. bőrgyógyászhoz).

Ez, hogy sikerült amúgy, h egyikre a kutya másikra a férjed lépett rá?:D

2009. máj. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%

Én is gombára tippelek, akkor meg csak 3 hónapos gyógyszer szedésével tudod kiírtani, házi patika nincs és egyébként elég drága is. Gomba esetén szokott elszíneződni, megvastagodni, törni a köröm. A lábon a köröm kb. 1 év alatt nő le!

Menj el dokihoz, gáz-nem gáz, jobb túllenni rajta! Nem ez az első, ami ilyet lát.

2009. máj. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!