Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rettegek, hogy hepatitises...

Rettegek, hogy hepatitises vagyok. Mit tegyek, hogy megnyugodjak?

Figyelt kérdés

Egy fennálló betegségem kapcsán kezelnek (erythema nodosum), és volt vérvételem. Épp mandulagyulladásom volt kialakulóban, mikor levették a vért, meg antibiotikumot szedtem a fentebbi betegségre. Nagyon durva lett az eredmény, a májjal kapcsolatos értékek majd' 10-szeres szorzóval meghaladják a normálisat. Az orvosom szerint lehetett ez a mandulagyulladás eredménye, de azért újra be leszek vizsgálva hepatitisre.

Azóta 1x bezsibbadtam ott egy kicsit, ahol a májam van... Régen sokszor éreztem, hogy sárgás vagyok, vagyis fehéressárga. Most totál be vagyok parázva, mi lesz a következő vérvételig.... :(

Azt sem értem, hogy kaphattam volna el, 89-es születésű vagyok, elvileg már be kellett legyek oltva 14 évesen. Egyetlen párom volt eddig, a jelenlegi, tőle nem kaphattam el semmit, nem jártam külföldön, nem voltam vérátömlesztésen vagy bármin, ahonnan megkaphatnám. Hogy nyugtassam meg magam? Párom csak legyint, hogy ne magyarázzam be magamnak...


2011. dec. 24. 00:35
 1/5 bánomisén ***** válasza:

Nem vagy te egy kicsit hipochonder? :-)

Egészségesen ismételjétek meg a dokiddal a vérvizsgálatot, majd akkor normális, befolyástól mentes eredményt produkálsz. Egyébként ha te hepatitises vagy, akkor már a párod is az lenne, de ahogy írod, csak legyint az egészre.

2011. dec. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De igen, az vagyok lassan... :) sajna kiakaszt ez a sok egymás után jövő betegség, főleg az én koromban.

Egy éve volt vérvizsgálatom, akkor csak gócot jelzett egy érték a szervezetemben, erre kértem nemrég vizsgálatot.

2011. dec. 24. 01:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kajáltál be jól vérvétel előtt?

Mert az is rendesen megdobhatja az értéket.

2011. dec. 24. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Dehogy! Mondták, hogy éhgyomorra menjek, nem ettem előtte, csak előző nap délután.
2011. dec. 24. 07:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Relax, a Hepatitis B és C veszélyesek, de a B ellen van oltás (amúgy mindkettő vérrel és nemi úton terjed).


A Hepatitis A ellen nincs kötelező oltás, viszont össze lehet szedni bárhol, ahol rosszak a tisztasági körülmények (pl. gyorskajáldában valaki megfogja a "kakis" kilincset, majd úgy eszi meg a hamburgert), viszont ez 99,99%-ban gyógyul magától is, és sose okoz krónikus fertőzést (amit a HBV 15%-ban a HCV pedig kb. 80%-ban okoz, és sokszor májzsugor a végeredménye).


Ha pedig autoimmun hepatitised van, akkor az jól kezelhető gyógyszeresen. Szóval, felesleges paráznod.

2011. dec. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!