Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem adhatnak az emberek...

Miért nem adhatnak az emberek tetoválás után fél évig vért?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősömnek két hónapja van tetkója, rendszeres véradó, de most elutasították a fentebbi miatt.


Miért nem lehet tetoválással vért adni?


2011. dec. 20. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán fertőzés-gyanús. Én még nem hallottam ilyesmiről.És aki elhallgatja?
2011. dec. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A tetoválás elkészítése tűszúrásokkal jár – nem szabad elfeledkezni a fertőző betegségek terjesztésének lehetőségéről sem. Akár a HIV vírus, akár a Hepatitis C terjedhet egy többször használt, fertőzött tű útján. Éppen ezért pl. a véradók közül kizárják azokat, akik egy éven belül tetováltatták magukat.

De piercingnél se lehet meg még van jó pár dolog

2011. dec. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. dec. 20. 22:02
 4/5 anonim ***** válasza:
45%
plusz még a festék is keveredik a véreddel, meg kell várni,hogy tisztuljon
2011. dec. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bibionee válasza:
25%
Itt az egyik válasznak semmi értelme nem volt,az semmiképp sem lehet indok,h HIV meg hasonló fertőzéseket kaphat el valaki..gondoljátok át..akkor nem fél évig nem adhat vért,hanem soha életében,és nem kell fél év egy ilyen vírusnak,hogy kimutassák,talán abban van némi ráció,hogy a festék bekerül a vérbe.De végül is még senki sem adott értelmes választ,sajnos én sem tudom, a pontos magyarázatát,csak szólni akartam,h a butaságot nem kell elhinni..:)
2012. jan. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!