Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fogok még nőni? (lent)

Fogok még nőni? (lent)

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, és 7 hónap alatt fogytam 9 kilót. Nem egészen egészségesen, sokat fogyóztam (tudom tudom az én koromban még nem szabad stb.) A 7 hónap előtt 170 cm voltam, és most megmértem magam, és 169!

Unokatesóm mesélte, hogy ő nem igazán evett, le is fogyott, de már egy éve nem nő (ő 15 éves).

Akkor ennél magasabb már nem leszek?


2011. dec. 19. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem már nem fogsz nőni
2011. dec. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez egy hülyeség. A magasság függ attól hogy hol méred, ki méri, mivel és a napszaktól is függ!

Ha reggel méred 1-2 cm-rel több vagy, mint este! Mivel estére már a gerincedre hat a gravitáció a terhelés.

A fogyásnak nincs köze a növekedéshez. Sőt ha sportolsz és egészségesen étkezel (nem koplalsz!) akkor elérheted a maximális genetikai magasságodat. De ha koplalsz, tápanyag híján megállsz a növekedésben!

A szüleid magassága a döntő amúgy! Mekkorák a szüleid?

Amúgy a 169-170 cm tökéletes magasság egy nőnek!

29N

2011. dec. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Reggel is mértem, este is mértem, napi 2x 3x, mert nem bírtam elhinni hogy összementem, a suliban is mértek és tényleg kevesebb volt, mint tavaly. Azért szeretnék magasabb lenni, mert gondoltam rá hogy manöken leszek. Ezalatt a pár hónap alatt koplaltam, napi 1000-1200, volt olyan időszak is hogy csak napi 8-900 kcal-t ettem. Tudom h nem szabadott volna, de senki sem mondta meg hogy miért nem, csak egyszerűen azt hogy nem. Úgy gondoltam, hát jó akkor majd kiderítem. Úgy látszik a magasságom volt az ára...
2011. dec. 23. 22:20
 4/4 A kérdező kommentje:

Ja, a szüleim:

anya: 161

apa: 174

(nem túl magasak)

2011. dec. 23. 22:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!