Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudok reggelente felébredn...

Nem tudok reggelente felébredni, ti mit csinálnátok ilyenkor?

Figyelt kérdés

Alvászavarban szenvedek közel 4 éve, nagyon nehezen alszom el, ha időben el is tudok, ugyan olyan fáradtan ébredek mint ahogy lefeküdtem. Elég sokat hiányoztam már emiatt a suliból, kések, mert egyszerűen nem tudom kierőszakolni magamat az ágyból. Normális, hasznavehető tippeket szeretnék tőletek kérni, hogy hogy lehet hatásosan, egyedül felébredni.

A vödör vizes módszer köszi, de nem kell :)


2011. nov. 28. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
én az ágyamtól legalább 3 méterre tettem az ébresztőt ami jó hangosan kiabált reggelente. kénytelen voltam kiugrani az ágyból és lenyomni, utána már nem feküdtem vissza így nem késtem el.
2011. nov. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Meg kell találni, mikor legjobb felébredni. :D Én ha 4kor ébredek, teljesen friss vagyok, ha 6kor, olyan, mint akit agyonvertek. Elvileg a rem-nem rem alvásciklusokkal van összefüggésben. De vizsgaidőszakban nálam működik a hajnalban kelés. :D

Meg elvileg ugye az éjfél előtti órák számítanak jobban, bár ezt nevelők által kitalált hülyeségben tartom, mindenkinek más a biociklusa.

Egyéb esetben kávé, tea, reggeli, és nem fél órával indulás előtt ébredés.

Mivel iskolát írtál, gondolom nem egyedül laksz, kérj meg valakit, hogy zavarjon ki az ágyból.

Hideg zuhany esetleg?

2011. nov. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

"Normális, hasznavehető tippeket szeretnék tőletek kérni,"


Gondolom, hogy inkább használhatót!!

2011. nov. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajnos el kell menned dokihoz és kérni olyan altatót ami csak álmosító tabletta.

Ilyen pld, a Dormicum [link]

Este 9 kor beveszed és 8 óra alvás után ki alszod. Csak receptre kapható!!!

Nem kell sokáig szedni csak amíg beáll az alvás ritmusod.

2011. nov. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A problémákat mindég a gyökerénél kell kezelni, elsőkörön az alvásproblémát kell megoldani, mart hosszabb távon nem csak elalvás-késés lesz a következménye. Igyál rendszeresen esténként citromfű teát, jobban fogsz aludni, és valóban pihenni. Ha súlyosabb az alvásgond, kipróbálhatnád a Sedatif PC-t. Ez egy homeopátiás szer, nincs mellékhatása, nem fenyeget rászokás veszélye, gyerekek is szedhetik.
2011. nov. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A Sedatif PC vény nélkül kapható. Altatatókat én felnőttnek sem javasolnék, nemhogy fiatalnak. Az általam javasolt szernek ráadásul nincs utóhatása sem, nem leszel tőle "kótyagos", akár autót is lehet vezetni az alkalmazása mellett.
2011. nov. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért ne Dormicummal kezdjen szegény gyerek, pláne, hogy az az egyik legerősebb altató, kisebb műtétek előtt is azzal szedálnak.

Lefekvés előtt 1 vagy 2 szem Valeriána, az se lenne rossz, ha kiszámolnád az alvási ciklusodat. Egy ciklus kb. 1,5-2 óráig tart, ha mélyalvó fázisban kell felkelned sokkal nehezebben kelsz, fáradtabb leszel.

Az viszont igaz, hogy kell legyen valami belső oka, hogy ilyen rosszul alszol, egy pszichológust is felkereshetnél.

2011. nov. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom elérhető-e olyan, hogy alváslabor... Ez akár még alvási apnoe is lehet. Tulajdonképpen horkolás, ami miatt kevés oxigénhez jut az agyad alvás közben; a következménye kialvatlanság - akkor is, ha egész éjjel alszol - és fáradtság.
2011. nov. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha évek óta ilyen nehezen alszol el miért nem mész el dokihoz? Ez nem normális.
2011. nov. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!