Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan kell mosni a ruhakat a...

Hogyan kell mosni a ruhakat a mosogepben? En csak a fehereket, szineseket, meg a nagyon piszkosakat szoktam kulon, viszont az anyosom a zoknikat, gatyakat es bugyikat, trikokat, nadragokat, torulkozoket, egyszoval sok mindent kulon mos.

Figyelt kérdés
Ti hogyan csinaljatok?
2011. nov. 17. 10:34
 1/8 bánomisén ***** válasza:

Nem fizetném anyósod víz- és villanyszámláját...


Én is úgy csinálom, ahogy te, kivéve, hogy a farmert, melegítőt szintén külön mosom a többitől, egyszerűen azért, mert más programot használok hozzájuk.

2011. nov. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Színest és fehéret külön. Ez az alap.


Más-más programon mosom a finomat, a gyapjút és a szennyesebb ruhát, valamint az ágyneműt és törölközőt. Ilyenkor megvárom, amíg összegyálik egy mosógépnyi adag.

2011. nov. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

én ilyen csoportokra bontom a mosást

-ágynemű

-fehér (+ vajszínű)

-fekete (+ sötétbarna, szürke, sötétkék, ha van)

-piros, rózsaszín

-zöld, kék, (sárgát nem hordok, de ha lenne ide tenném)


kb ennyi, és a kényesebb fehérneműket mosóhálóba teszem.

2011. nov. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én egyszerűen mosok, világosak, sötétek, plusz konyharuhák.
2011. nov. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én a következő csoportokra szoktam bontani:

- alsónemű, törölköző, (konyharuha), edzős pólók, zoknik (itt nem válogatok színenként, mert úgysem fogják össze egymást, viszont a közös, h magasabb hőfokon mosom őket, 60- 90 C-on)

- világos/ fehér ruhák (alacsony hőfok, ha kevés van, akkor az edzős pólókat és az ágyneműt is ide csoportosítom)

- sötét/ fekete ruhák

2011. nov. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is használok mosóhálót, mosózsákot is. van, amihze nagyon jó, ha van.
2011. nov. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat. :) Csak annyit tennek hozza, hogy az agynemut en is kulon mosom. Azert csak ilyen keves ruhakupacokban szoktam mosni, mert csak magamra es a baratomra mosok, anyutul igy tanultam. :) Ha lenne egyszerre tobb piszkos holmim, akkor szinten szinek szerint mosnek, de nincs, hat nekem igy is megfelel, csak az anyosjeloltem mindig azt mondja hogy nem higienikus, hogy peldaul a feher zoknimat kimosom a feher trikommal. Pedig en elotte mindkettot kulon beaztatom folteltavolitos vizbe, ugyh nem budosen :P mennek a mosogepbe. Hat igy szoktam.
2011. nov. 17. 22:27
 8/8 anonim válasza:
legegyszerúbben én 3 csoportot alkotok fehér,szines és sötét, ezeket mindig 40 fokon, agynemű 60 fok,konyharuha, törölköző 90 fok
2012. aug. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!