Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek ettől van?

Szerintetek ettől van?

Figyelt kérdés
Lehet hülyén hangzik, de mióta fogamzásgátlót szedek, eléggé feszült vagyok, és mikor izgulok egyből felmegy az adrenalinom, olyankor 1 pillanatra mintha nem kapnék levegőt, régebben sosem volt ilyen, nem tudom köze van-e hozzá, ez a gyógyszer amit kaptam tele van sok hormonnal... Már abba szeretném hagyni, még 1 hét van ebből a hülye fogamzásgátlóból.
2011. nov. 11. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet. Nekem a fogamzásgátló (Mercilon) mellékhatásaként sűrűn fájt a fejem, rázott a hideg, hol fáztam, hol melegem volt és folyamatosan menstruáltam hetekig. Szóval, elég rosszul voltam. Elkezdtem utána egy másikat szedni (Miligest), amitől semmi bajom sem volt.


Szóval, simán. Esetleg olvasd el, hogy mit írnak mellékhatásoknak.

2011. nov. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem írja mellékhatásnak, de nagyon félek, abba akarom már most hagyni, de még van 9 szem :( nem tudom mit tegyek
2011. nov. 11. 12:06
 3/8 A kérdező kommentje:
az első hónapban össze vissza szedtem, lehet ez is baj volt. Ha abbahagyom, mikor áll helyre a régi hormonrendszerem?
2011. nov. 11. 12:07
 4/8 A kérdező kommentje:
Kérlek segítsetek, nagyon magam alatt vagyok :(
2011. nov. 11. 12:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, lehetnek ilyen tünetek tőle.


A fogamzásgátló szedésének alapvető szabálya a rendszeresség. Ha össze-vissza szedted, akkor nem is véd rendesen, meg a szervezeted sem fog így hozzászokni.


Ha most abbahagyod, akkor korábban fog megjönni a menzeszed, más bajod nem lesz tőle.

Ha mégis folytatod, persze az utasításokat betartva, akkor lehet, hogy 1-2 hónap múlva elmúlnak ezek a mellékhatások.


Nem akarlak lebarmolni, de ha nem szeded rendesen, hogy várhatod el, hogy megfelelően védjen? Nem jutott eszedbe az, hogy terhes maradhatsz? A nőgyógyász nem mondta el, hogy hogyan kell szedni? Vagy legalább te miért nem olvastad el a leírást, ami benne volt a csomagban?

Nem feltétlenül a fogamzásgátlót kell okolni az általad elkövetett hibákért.

2011. nov. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szia! Tudom jól, hogy ha össze vissza szedem, akkor nem véd, barátommal mindig védekezünk, én a múlt hónapban kezdtem el szedni először abbahagytam mert fájt tőle a hasam az orvos azt mondta szedjem tovább, szedtem majd megint abbahagytam, mert nagyon fájt a hasam és megvoltam győződve róla, hogy attól van, majd újra el kezdtem szedni az orvos utasítására. A 7 napos szünetben elmúlt a hasfájás. Csak azért kezdtem el szedni a második levelet, mert azt hittem hogy nem fog most már fájni, de ugyanúgy kezdődött elölről! És egyre több tüneteim vannak, szédülök, fáj a fejem, hasam, az ízületeim, hányingerem van, néha nem kapok levegőt, ideges vagyok, minden rám jött! Ezért akarom most végleg abbahagyni! Lehet hogy hülye vagyok, hogy elkezdtem szedni, hidd el megbántam nagyon! Egyik barátnőm azt mondta amit én szedek (Tri Regol) az egyik legerősebb..
2011. nov. 11. 13:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy neked nem jó a tri-regol. Én pont ezt szedem már 20 éve, és semmi bajom tőle, csak a jótékony hatásait "élvezem". Próbálj meg beszélni az orvosoddal. Ezer különböző fogamzásgátló közül lehet választani.
2011. nov. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia! Tudom, hogy lehet még választani, de én lemondtam most már végleg erről a fogamzásgátló szedésről!
2011. nov. 11. 13:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!