Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy nő hány kg-tól számít...

Egy nő hány kg-tól számít molett alkatúnak?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert állítólag Amerikában a molett 100kg fölött kezdődik, itthon meg már 60-70re azt mondják.. Ahány ember annyi vélemény mondjuk, csak kíváncsi vagyok rá, hogy itt ki mit mond.
2011. nov. 1. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez tök alkat függő. Van olyan 65-70 kilós, akit max. 50-nek mondasz, és van olyan 55 kilós, aki 65-70nek tűnik.


Zsír-izom arány kérdése.

2011. nov. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám 175 magas és 70 kiló ő molett.Nagyban függ a magasságtól.De 100 kilós nő szerintem dagadt mindenképpen mivel nem léteznek 3 méteres emberek.
2011. nov. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez elsősorban a magasság/súly arányát jelenti. Ha pld. egy 160 centis nő 75 kiló, biztos, hogy molett. De ha egy 160 centis nő 55 kiló, biztos, hogy nem molett. Ilyen egyszerű.
2011. nov. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért az sem mindegy milyen magas az illető. Amúgy kb egyetértek a BMI-vel.
2011. nov. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Magasságtól is függ. Amerikában annyira kövér az átlag, hogy torzulhatott a testképük (ha az utcán azt látnád, hogy az emberek kilencven százaléka 70 kilós, akkor te is a 100-at látnád kövérnek).
2011. nov. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A molett azt jelenti - szerintem - aki a normál és a kövér között helyezkedik el. Még van formája, ruhákkal tudja ellensúlyozni a kilókat. Se ez-se az.

Nálunk - merem remélni - nem olyan jellemző a már-már kórosnak mondható elhízottság, ezért a molett kategória is kisebb súlynál kezdődik.

Amerikában ez a sáv fentebb kezdődik, mert arányaiban több az extrém túlsúlyos ember. Épp ma néztem a feleségcsere c. amerikai valóságshowt, és meg is jegyeztem, hogy ebben a műsorban én még nem láttam olyan nőt, aki ne lenne elhízva a mi fogalmaink szerint.


Rosszindulatúbb vélemények szerint a molett egy szebb szó a kövérre.

2011. nov. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mondjuk igen.. hát Amerikában sajnos elég túlsúlyosak az emberek, a sok-sok gyorsétterem meghozta az eredményét.
2011. nov. 1. 21:57
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kilót kell nézni hanem centit!!!

Ne felejtsük el hogy az izom alapból több kiló mint a háj, így előfordulhat hogy egy hájas ember kevesebb kiló mint egy izmos..

Az sem mindegy hogy milyen a csontozatod, van akinek erősebb van akinek gyengébb, nyilván a gyengébbcsontozatúak könnyebb súlyúak.


Én pl 65kg 170 cm atletikus alkat vagyok, izmosnak mondható, de nem vagyok túl izmos se, van rajtam egy kevés felesleg, ami pont kell ahhoz hogy jól nézzek ki, de nem vagyok molett, se nem kövér, ja és nincs testképzavarom.

2011. nov. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 168/71 vagyok, és normál testalkatú. Elég messze a molettől. Nem csak a kiló számít.
2011. nov. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!