Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csináltak már valakinek...

Kriszta66 kérdése:

Csináltak már valakinek transoesophagealis echocardiográfiát?

Figyelt kérdés
Csak szeretném tudni hogy csinálják és hogy kb. meddig tart.
2011. okt. 3. 23:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyszer gyakorlaton néztem meg egy ilyet. Kapsz egy kis branült a vénádba (hajlákony műanyag csövecske, csak azért írom le mert nem mindenki tudja). A torkodba érzéstelenítőt fújnak és a csövön keresztül bódítanak. Ezek után levezetik a csövet a torkodon és kb 5 percig vizsgálnak.

vannak helyek, ahol nincs bódítás, de túl lehet élni, ha nagyon erősen koncentrálsz. Nekem pár hónapja gyomortükrözésem volt bódítás nélkül és nem lett bajom. A szívnél a cső csak félútig megy a gyomortükörhöz képest.

Nem leányálom, de csak az járjon a fejedben (ahogy nekem is), h ha hagyod magad, akkor hamarabb szabadulsz. Igyekezz a kezed és a lábaid az ágyra szorítani.

2011. okt. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod . Nekem azt mondta az orvos hogy kapok egy kis altatót ,de én is ugy vagyok vele hogy túl kell lenni rajta . Azért félek egy kicsit.
2011. okt. 5. 13:51

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!