Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szüleidnek, nagyszüleidnek...

Szüleidnek, nagyszüleidnek van vércukorszintmérőjük, hány évesek a szüleid, nagyszüleid?

Figyelt kérdés

Receptre, fel lehet-e íratni vércukorszintmérőt?

Olyat vegyek amin vércukor- és koleszterinszint-mérő is van?

Mennyiért vettétek a vércukorszintmérőt?

Mennyibe kerül, hozzá az a csík?

Hány éves korban ajánlott otthonra egy ilyen készülék?


2011. szept. 25. 20:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyszüleim, szüleim meghaltak. Nekünk van vércukormérőnk. Egyikünknek sincs vércukorproblémája, de hobbiból megmértem a barátom vércukrát, ami 22 volt. Ez igen magasnak számít. Így derült ki, hogy ő cukorbeteg. Mi 10 000.- ért vettük a mérőt, manapság is kb annyi. 100.- ft egy csík. 50 db. os kiszerelésben árulják. Cukorbetegnek, némi térítés ellenében, sztk -ra jár a mérő, és a csík is.

Gyógyszertárakban 300.- ftért mérnek vércukrot, és 600 ért koleszterint. Fiatalabb korban egy alkalommal megmérettem patikában, és egy alkalommal rávettem a háziorvost, hogy küldjön el vérvizsgálatra. Egyébként ez ad igazi eredményt.Én nagyon ritkán mérem az enyémet. A feleségem még nem használta. Ha valaki megkér, szívesen megmérem neki

2011. szept. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Apukámnak van cukormérője, mert ő cukros.

Nem receptre vette, de a dokinéninél olcsóbban megkapta,mint a patikában. 8 ezer volt 10 éve.

A csíkot nem tudom mennyibe kerül, nem én veszem:)


Akkor ajánlatos, ha van cukorbeteg a családban, amúgy szerintem felesleges, mert tudni kell jókor és jól mérni. Ha nem úgy teszel, még a végén beparáztatod magad egy magasabb értéknél.

2011. szept. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!