Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék hivatásos (?...

Hogyan lehetnék hivatásos (? ) gyógyszertesztelő?

Figyelt kérdés
úgy gondolom teljesen egészséges vagyok, fiatal is, szóval szerintem pont megfelelnék erre a szerepre...vagy itt Mo.-n ilyenre nem nagyon van lehetőség?
2011. szept. 17. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:
gyógyszereket betegeken tesztelnek, szerintem ez egész logikus :)
2011. szept. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Annak tűnik legalábbis.

Valójában van olyan fázisa a gyógyszertesztelésnek, amihez egészséges önkéntesek kellenek.

Az első fázis során rajtuk határozzák meg a gyógyszer optimális adagolását, gyakran egyre nagyobb adagokat adva. Tehát nem egy életbiztosítás, hiszen a szer ekkor még csak az állatkísérleteken van túl, tehát nem lehet tudni, hogy az a dózis, ami állatkísérletek alapján még adható embernek, tényleg nem okoz-e súlyos mellékhatásokat.

[link]



Hogy hol van erre lehetőség? Vedd fel a kapcsolatot valamelyik orvosi egyetemmel, esetleg gyógyszergyártóval. Mivel szigorú etikai szabályai vannak a tesztelésnek, nem hiszem, hogy alkalmi megbízásokon túl, rendszeresen részt vehetsz ilyen teszteken.

2011. szept. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat és igen úgy gondoltam én is hogy kellenek úgymond kontroll "alanyok" is egy ilyen dologhoz hogy egy egészséges emberen hogy hat tehát értitek nah...és amúgy ezért adnak is valamit vagy saját heccből elmész kapsz néhány tablettát vagy valamit megfigyelnek kis ideig és ennyi?
2011. szept. 18. 10:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!