Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a problémám? Megfázás...

Mi lehet a problémám? Megfázás? Allergia? Esetleg valami komolyabb?

Figyelt kérdés
Idén 2. vagy 3. éve, ez velem rendszeresen megtörténik. Ősz végétől vagy közepétől (most elég hamar , tegnap kezdődött)mintha meglennék fázva, bedugúl, folyik az orrom. Más tünete nem nagyon van. Ami a furcsa és zavaró benne (ugye egy náthát mindenki kibír)hogy egészen tavaszig tart. Tavasz közepétől ősz közepéig jól vagyok, aztán kezdődik elörről. Mindig arra kelek hogy az orromon nem kapok levegőt. Segíteni szokott Rinatiol orrspay de nem hiszem hogy normális állandóan azt használni. Egyszerű megfázás? Nem eddig tartana.. Allergia? Pont nyáron ne lennék allergiás.. Akkor micsoda? Ha van elképzelésetek kérlek írjátok le. Előre is köszönöm szépen!
2011. szept. 8. 22:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
nekem a hidegtől szokott eldugulni és folyni az orrom. Ez pedig azért van, mert ha valami ingerli az orrnyálkahártyád -jelen esetben pl. a hideg, akkor a vegetatív idegrendszeredben beindul a védekezőfunkció, ami fokozottabb nyálkatermelésre ösztönzi a nyálkahártyát. Remélem segítettem.
2011. szept. 9. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ebben elképzelhető hogy van valami, mert tengnap elött volt az első olyan nap mikor kb 12 fok volt mindössze.

És ez ellen lehet valamit tenni? Te mit szoktál vele csinálni? Mert nekem ez így kibíthatatlan. Iskolában 45 percig ha folyamatosan be van dugulvba nem tudok nyugtonmaradni, járhatnékom van. Mert ha felállok (szünetben) nagyjából kidugul, fúlyható lesz.

2011. szept. 9. 16:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!