Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet ez?! (sürgős)

Mi lehet ez?! (sürgős)

Figyelt kérdés
Ma reggel óta fáj a hónaljam.. 13 éves vagyok, nem rég óta borotválom... Ma este észrevettem, egy kb 3 cm ármérőjű, ki dudort, kicsit piros is.. mi lehet???!! anyukám szerint szőrtüsző gyulladás.. az? ha igen, akkor vészes, és ha nem akkor mi lehet?
2011. szept. 3. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
3 cm?
2011. szept. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
2 cm inkább.. de nem úgy hogy annyira kidudorodik, hanem olyan nagy.
2011. szept. 3. 19:41
 3/9 anonim ***** válasza:
igen, az valószínűleg szőrtüsző gyulladt be,nekem is előfordul..eléggé nagy néha alig tudom lerakni a kezem, hogy ne fájjon:D kenj rá Sudocrem-et ha van otthon, másnapra ettől nekem elmúlik:)
2011. szept. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A szőrtüsző gyulladás az szerintem 2 mm inkább. Ez nem tudom mi lehet.
2011. szept. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Baba-Cica ***** válasza:
100%
Szerintem inkább nyirokcsomó, és semmi különös dolgod nincs vele! Izzadásgátló is okozhatja! Ha pár hét múlva se múlik el, mutasd meg dokinak! De szerintem nem lesz gáz! :)
2011. szept. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondta anyukád, szőrtüsző gyulladás. Kenegesd tetrán krémmel, nálam ez bevált. Ha nagyon begyullad és fáj is, akkor lehet, hogy fel kell vágni, és kitisztitani. De előtte a doki ken rá valami krémet, amitől lehet hogy magától kifakad.
2011. szept. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

Furunkulus szerintem!!! A furunkulus általában a szőrtüszők vagy az azokhoz kapcsolódó faggyúmirigyek gyulladása, amely nem a felszínen, hanem a bőr alsóbb rétegeiben jelentkezik. Általában több, egymás mellett lévő szőrtüsző egyidejűleg betegszik meg, ez váltja ki a gennyes gyulladást. Előfordulhat az is, hogy a szőrtüszők mellett a nyirokutak is belobbannak, nem csoda, ha az ember alig tud lépni a fájdalomtól.

Általában a tarkótájon, fenéken, arcon (!) és egyéb, szőrrel borított helyeken jelentkezik. A csomók átmérője 3-5 centiméter is lehet. Az első napok duzzanatának közepén később fehér vagy sárga gennycsap jelenik meg, ekkor nevezhetjük a puklit „érett furunkulusnak”.

2011. szept. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha van kialakult furunkulusa valakinek, kezelheti több módszerrel is. A legfontosabb, hogy a gennyedző sebet tisztán kell tartani, és nem árt fertőtleníteni. A gyógyszertárakban kapható antibakteriális kenőcs mellett érdemes párakötést alkalmazni – főleg éjszakára. Ehhez szükséged lesz steril gézlapra, a kenőcsre, egy nejlonzacskóból kivágott darabra, vattára és hosszú ragtapaszra. A kenőccsel kezelt bőrfelületre kerüljön a gézlap, arra a nedves vatta, majd a nejlondarab, végül gézlap, amelyet ragtapasszal rögzíthetsz a bőrödhöz. Ha a gyulladt dudor felpuhul, könnyebben távozik belőle a genny, és teljesen kitisztul a seb. Ha sehogyan sem tudsz szabadulni tőle, előfordulhat, hogy sebészi úton nyitják fel a dudort, és úgy vezetik ki a gennyet.


A gennykeltő baktériumok ilyen formájú elszaporodásakor használhatunk citromolajat belsőleg, külsőleg pedig az alábbi keveréket:


30 ml 40 %-os alkohol


1,5 dl desztillált víz,


5 csepp citromolaj,


5 csepp levendulaolaj


Felrázás után naponta két-három alkalommal mossuk le a beteg bőrfelületet.


Meglepődve olvastam, hogy mivel minden mindennel összefügg a szervezetben, így a faggyúmirigyek a májhoz, a bőr pedig a tüdőhöz és a vastagbélhez tartozik – a kínai orvoslás szerint. A furunkulus kialakulása azt is jelezheti, hogy ezek a szerveid le vannak terhelve, így ajánlott az adott szervekre vonatkozó tisztítókúrát végezni.

2011. szept. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! remélem el fog múlni, ha nem, akkor inkább doki..
2011. szept. 3. 19:56

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!