Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges hogy ideget vagtam...

Lehetséges hogy ideget vagtam el? Nem erzem az ujjam.

Figyelt kérdés
2hónapja ablaküveggel elvágtam a csuklóm alatt, nem tudom mennyire volt mély mert nem mertem megnézni. Az ügyeleten bekotoztek stb... mondtak hg meg kellene mutenii, tudom hülyén hangzik de nem mentem el nagyon féltem. :S Viszont azt nem mondtak hg ideget vagtam el vagy mi lehet.. Mostmar a kezfejem tudom mozgatni de a mutatóujjam felsőrészét akárhogyan szurkálom ütögetem nem fáj :O :S És csak kis dolgokat tudok felemelni a kezemmel :S Helyre fog jönni valaha? Es mennyi ido körulbelul? Köszönöm a valaszokat :)
2011. aug. 28. 22:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy műteni kellett volna. Így nem fog rendbe jönni, legalábbis én kétlem, nem véletlenül mondták, hogy szükség van a műtétre..
2011. aug. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
már bocsi, de elég hülye voltál, hogy nem mentél el..., ezzel lehet hogy örökre tönkre tetted a kezed, ideget nem vághatsz el, hiszen több millió kis idegszál fut a kezedben, illetve később magától újat alkot a tested (új összeköttetést), szerintem egy izmot vágtál el, ha már műtétre küldtek, ne csodálkozz, hogy nem tudsz emelni
2011. aug. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem nem fut többmillió kis idegszál a kezedben, ez hülyeség(figyelj bioszon jobban), és igen, ellehet vágni ideget, a kéz tenyér felőli bőrbeidegzését két ideg látja el, a nervus ulnaris, és a nervus medianus. A te esetedben valószínűleg az utúbbi ideg sérült. Ha kézhát felől történt, akkor a nervus radialis sérülése okozta. Szerintem nem vágtad át a teljes idegeket(se így se úgy), mert akkor nagyobb terület bőrbeidegzése esett volna ki. Ne is haragudj, de tényleg hülyeséget csináltál :(. Az lehet, hogy megpróbálják megműteni de elképzelhető, hogy zsibbadni fog életed végéig, de például nagyfaterom levágta a gyűrűs ujját és jobb mint új korában(igaz ő időben ment orvoshoz). Nem kell félni el kell menni orvoshoz, nem szabad hagyni rosszabbra fordulni a dolgokat, bár már gondolom begyógyult, de ezt jegyezd meg örökre!!!
2011. aug. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!