Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Le lehet szokni az alvásról?

Le lehet szokni az alvásról?

Figyelt kérdés
vannak akik olyan betegségben sznvednek h nem tudnak aludni egyáltalán és most ha én le akkarnék szokni az alvásról h soha többé nem alszok azt vhogyan meg birom csinálni?
2011. aug. 28. 15:50
 1/7 anonim válasza:
63%
Egy jó vizsgaidőszak megoldja a problémád.
2011. aug. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
58%
1-2 hétig nem alszol, akkor tönkre megy a szervezeted, és utána nem is fogsz tudni elaludni, csak altatóval. Többen jártak így akiken az ÁVH alvásmegvonást alkalmazott. Egyetlen hátulütője, hogy tönkremegy az idegrendszered, pár 10 év múlva elsorvadnak az izmaid, köztük a rekeszizom is és megfulladsz.
2011. aug. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Az alvásmegvonás akár halált is okozhat, ha hosszabb távon teszed ki ennek a szervezeted.De már egy-két napos alvásmegvonás után is hallucinációk várhatóak, romlik a koncentráció és állóképesség.

Akik betegség következtében nem tudnak természetes módon elaludni, azok nyilván kapnak valamilyen kezelést, gyógyszerekkel alszanak.Enélkül ők sem bírnák soká!

2011. aug. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nem.
2011. aug. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Nem lehet, az alvásmegvonás állítólag kínzóeszköznek is használható. Kb. 1-2 hétig bírjuk alvás nélkül (ha mindig van, aki ébren tart, és nem ájulunk el). Én már két nap után szédültem és a fejemet is alig bírtam tartani, koncentrálni meg végképp nem sikerült.
2011. aug. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

"Le lehet szokni az alvásról?"


Nem, ha már nagyon hosszú ideje nem alszol, akkor előbb-utóbb el fogsz aludni. Mikroalvásokkal kezdődik, aztán pedig elalszol.


"vannak akik olyan betegségben sznvednek h nem tudnak aludni egyáltalán"


Igen, van egy ilyen örökletes betegség, amely néhány tucat embert érint a világon, főleg olaszországi családokat. Az oka bizonyos agyterületek elsorvadása. Ép aggyal lehetetlen a tartós alvásmegvonás.


"többé nem alszok azt vhogyan meg birom csinálni?"


Nagyon veszélyes. NEM azért, mert "tönkreteszi a szervezetet" (ez inkább csak legenda, 10 nap nem alvásnak sincs maradandó hatása), hanem azért, mert amikor végül elalszol, az a legrosszabb pillanatban is bekövetkezhet. Pl. közlekedés közben, vagy éppen főzés közben elaludni balesetveszélyes.

2011. aug. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
értem köszi a válaszokat akkor maradok az alvásnál :)
2011. aug. 29. 21:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!