Budapesten hol találok ingyenes alkohol/drogelvonót?
Amit biztosan tudok, hogy létezik és működik, az a Nyírő Gyula Kórházban van és Dr. Funk Sándor nevéhez fűződik az osztály, de ide (háziorvosi) beutaló fog kelleni. Ez a legnagyobb ilyen jellegű intézmény. Ha az orvosodnak elmondod a problémádat, akkor biztosan nagyon szívesen fog neked segíteni, de először mindenképpen hozzá kell fordulnod! Segítségül a többi intézmény listája a [link]
oldalon található. Maga a terápia ingyenes, a gyógyszerek egy részét kell fizetned a későbbiekben (de ha rendszeresen jársz kontrollra, szeded a gyógyszereidet, tiszta vagy stb., akkor 90%-os térítéssel kapod őket és havi kb 1000 Ft-nyi összeg minden gyógyszered együttesen).
Köszönöm szépen a válaszodat! A háziorvosom nagyon rendes, biztosan meg fogja érteni a helyzetemet, ismeri a családunkat, és tudja , hogy édesanyám is küzd hasonló problémákkal, a különbség az, hogy én szeretnék változtatni ezen, amíg még nem késő, és nem teszem teljesen tönkre az életem, és nem épülök le teljesen. Azt nem tudod véletlenül, hogy ezek miféle gyógyszerek? Mert tulajdonképpen az alkohol problémám mellett gyógyszerrel (nyugtatóval) van gondom, de ahogyan én szedem, ez már drognak számít. Többször próbáltam leállni, egy ideig mindig sikerült, aztán visszaestem. Ezért érdeklődök, hátha tudsz valamit, hogy milyen gyógyszerek ezek, mert tartok mindentől ami függőséget okoz.
Mégegyszer köszönöm szépen a válaszodat!
Minden függőség kezelése más és más: általánosságban először valamilyen nyugtatóra állítanak át, legalább az elvonási tüneteid idejére, de attól függ, hogy pontosan mitől is szenvedsz/milyen súlyos az eseted/stb. Általában mindig adnak egy elvonási tüneteket enyhítő anyagot, ami a fizikai megvonás tüneteit enyhíti, de nem okoz függőséget, mivel az általa átélt lelki érzés vagy semleges, vagy baromi rossz. Heroin esetében először metadonra állítanak át, ami szintén függőséget okoz, de kevésbé erőset, mint a heroin és később erről eredményesen le lehet szokni.
A beteg viszont mindig kap valamilyen nyugtatót is, ami gondolom azonos valamelyik általad szedettel (Frontin, Xanax, Helex SR, stb.), ezt igen nagy dózisban adják a leszokás megkönnyítésére. Igazad van abban, hogy ezek igen komoly függőséget okozhatnak és nagyon károsak, de pl. az alkoholhoz vagy a kábítószerhez viszonyított káros hatásuk mégis csekélyebb, ezért első lépésként ezeket szinte mindig adják. Később a visszaesés elkerülésére általában olyan anyagokat szedetnek, ami a függőséged tárgyával együtt rosszullétet okoz, pl. alkoholisták esetében az Anthaetyl tabletta alkohollal "fogyasztva" rosszullétet eredményez, egy idő után a beteg nem fog inni, mert megundorodik az alkoholtól. Ezekhez sem lehet hozzászokni. Ezeket egyébként hosszadalmas viselkedés-terápia is kiegészíti, megpróbálják feltárni, hogy mi is vezethetett idáig.
Ha a nyugtatók túlzott használata miatt aggódsz, akkor ezt is jelezheted nyugodtan a háziorvosodnak vagy a későbbi addiktológus orvosodnak. Átmenetileg szerintem szükséges lesz, hogy továbbra is szedd a gyógyszeredet, de később egészen biztosan ez is elhagyható lesz és teljesen szermentes lehetsz. Sok sikert és kitartást hozzá!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!